Haberler

Aaron Ramsey: Hayal kırıklıklarını gömmeyi amaçlayan daha az benekli Galler maestrosu | Ben Fisher

At Son Avrupa Şampiyonası Aaron Ramsey ve Chris Gunter hiç olmadığı kadar ayrılmaz. Birlikte oda yapmak on yıldan fazla bir süredir bir ritüel – ve batıl inanç – olmuştur, ancak Galler’in, İngiltere’yle yüzleşmeden önce kaldıkları Lens’teki oteli, lojistik bir sorunla karşı karşıya kaldı: iki yatak için yeterli alan yoktu. Ramsey’nin Caldicot Şatosu’ndaki düğününde sağdıç olan Gunter, neredeyse en yakın arkadaşının yaptığını yaptı 13 yıl yapardı ve personelin sıktığı yaylı bir kanepeye atladı. onların isteği üzerine köşe. “Evet, bunun üzerine çöpü o çekti!” diyor Ramsey gülerek.

Ramsey, Gunter ve Galler ekibinin geri kalanı, şehrin gezinti yolundaki üslerine gitmeden önce Pazartesi günü Bakü’ye uçtular. Her oyuncu Covid protokolleri nedeniyle kendi odasını tahsis ettiğinden, çiftin dileklerini alamayacağı zaman. Azerbaycan’da bebek yüzlü Ramsey, ülkesiyle yaptığı ikinci seyahatinde Galler’deki dördüncü kupasını kazanırken, Gunter’in de aralarında bulunduğu genç bir takım

Dünya Kupası elemelerinde 1-0’lık bir galibiyet elde etti. .

Bu yazın ertelenen turnuvası için kalifikasyonu belirleyen Ramsey’in Macaristan’a karşı yaptığı ikili oldu, ancak orta saha oyuncusu Galler’in geçmişinden sadece dördüne başladı 06 maçları, Cumartesi günkü Arnavutluk’a karşı oynanan son ısınma maçı da dahil. Kulübü Juventus için yaptığı iki stop-start sezonunda başlıyor, en son Nisan’da Fiorentina’ya karşı. “Son birkaç yılın sinir bozucu olduğunu hissediyorum” diyor. “Farklı ortam, farklı yöntemler ve bunun gibi şeyler. Bu alışkın olduğum bir şey değil. Çok uzun bir süre bir kulüpteydim ve uyum sağlamanın çok daha uzun sürdüğünü düşünüyorum. Birkaç şeyi değiştirmek zorunda kaldım ama şimdi iyi bir yerde olduğumu hissediyorum.”

Ramsey, bu yaz kadroda Fransa’da tüm beklentileri aşan sekiz oyuncudan biri. beş yıl önce ve Galler, Türkiye ve İtalya’ya karşı maçlardan önce Cumartesi günü İsviçre’ye karşı A Grubu kampanyasına başladığında bu tür bir deneyimin paha biçilemez olduğunu kabul ediyor. “Hedefimiz gruptan çıkmak, bu yüzden tamamen odaklanmamız, zemine koşmamız gerekecek ve sadece benim için değil, daha önce hepsini deneyimlemiş oyuncular için diğerine yardım etmek çok önemli olacak. çocuklar bu sayede. Aralarında bir sürü kalite olan iyi bir grup, bu yüzden iyi olacaklarına eminim.”

Ramsey’in zindeliği Galler’in umutları için çok önemli görünüyor ve eski uluslararası takım arkadaşları onun, Gareth Bale ve Joe Allen’ın yokluğunudüşünüyor. Dünya Kupası eleme kampanyası, Rusya’ya ulaşamamasında önemli bir faktör. Ramsey, dokuz gün içinde üç grup maçıyla baş edip edemeyeceğini sordu, güvenle yanıtlıyor. “Evet 30 yaşındaki diyor. “Herhangi bir tutarlılığı denemek ve sürdürmek için sinir bozucu birkaç yıl oldu. Ama şimdi, vücudumu tekrar iyi bir yere getirmek için son birkaç ayda kesinlikle çok çalıştım.”

Aaron Ramsey, geçtiğimiz Cumartesi günü Galler adına Arnavutluk’a karşı forma giydi. Vücudunun ‘iyi bir yerde’ olduğunu söylüyor. Fotoğraf: Athena Pictures/Getty Images6861418

Bale’ye Ramsey’in İtalyan aksanı taktığı sorulduğunda, Galler kaptanı bunun “sadece bir Caerphilly tınısı” olduğu konusunda ısrar etti. Galler, orta saha oyuncusunun hazırlıktaki dakikalarını dikkatli bir şekilde yönetti ve uygun bir Ramsey’e uzaktan yakın olan herhangi bir şey büyük bir nimet olurdu. Bale, “Çok geç oynamadı ama iyi oyuncuların geri dönmesi her zaman iyidir” diyor. “Geçmişte Galler için yaptığını yaptı ve normal bir performans sergilemesini umuyoruz.”

Uygunsa, Ramsey kesinlikle başlar ama nerede oynadığı başka bir soru. Robert Page, Ramsey’i ilk yarıda Arnavutluk’a karşı yanlış dokuzlu olarak sahaya sürdü ve onu Kieffer Moore’un arkasında daha tanıdık bir role taşımadan önce. Ramsey cezalı olduğunda 29 ikinci yarıya saniyeler kala, tribünlerdekiler ve taç çizgisindekiler en kötüsünden korktular, ancak bacağına bir tekme onu dizginleyemedi. Page, “Onun dizini sarsmasını ya da bileğini burkmasını istemezsiniz ama bunların hiçbiri olmadı,” dedi. “Başlangıçta acıtacaktı. Ona: ‘Başka bir tane daha var’ dediğimde dakika, sonra seni getiriyorum’, iyi olduğunu söyledi.”

6861418

Haftalık editörlerin seçtikleri e-postamız The Recap’e kaydolun.

Hayırdı Fransa’ya karşı mağlubiyette klas dokunuşlar gösterdiği, lezzetli bir pas dahil rolü belki de Hugo Lloris’e düşünecek daha çok şey vermesi gereken Daniel James’i serbest bırakmak için. Sinir bozucu birkaç yıldan sonra, sadece sahada olmak muhtemelen Ramsey için yeterli olacaktır. “Galler için oynamak ve elimden geldiğince takımıma yardım etmek isteyen gururlu bir Galliyim” diyor.

“Son zamanlarda birkaç maç kaçırmış olmak benim için birkaç yıl benim için çok sinir bozucu ve zor oldu. Umarım artık bu geride kaldı ve Avrupa Şampiyonası’ndaki tüm bu maçları sabırsızlıkla bekleyebilirim. Farklı bir kurulumda, farklı bir ortamda, finallere gideceğim için gerçekten heyecanlıyım. Hepimiz içine girmekten heyecan duyuyoruz, bu yüzden sabırsızlıkla bekleyecek çok şeyimiz var. Sadece ben değil, bunu daha önce yaşamamış birçok oyuncumuz var. Gerçekten vızıldıyorlar ve ilk düdüğü bekleyemiyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe