Haberler

Alex Scott, BBC'nin Football Focus'un yeni sunucusu olduğunu doğruladı

Alex Scott, BBC’nin Football Focus’un yeni sunucusu olarak gösterildi ve şovun 2018 ilk kalıcı kadın sunucusu oldu. – yıl geçmişi. Eski Arsenal ve İngiltere yıldızı, dümende 12 yıl sonra istifa eden Dan Walker’dan görevi devralacak .

36 – yıllık tam arka

oyunculuk kariyeri boyunca kulüp görünümleri, ülkesi için 140 büyük limitler kazandı ve 2012 Londra Olimpiyatlarında Büyük Britanya’yı temsil etti.

BBC Sport’taki bir köşede randevuyu duyururken, şöyle yazdı: “Çocukken asla televizyon izlemiyordum ve benim gibi birinin sunum yapabileceğini düşünmezdim. Football Focus gibi bir program. BBC’nin bu rol konusunda bana güvenmesi ve gerçek, otantik benliğim olmama izin vermesi için çok şey ifade ediyor. ”

Scott arkadaşları, hayranları ve Arsenal kalecisinden” harika mesajlar “aldığını ve eski Focus sunucusu Bob Wilson. Walker’ın son gösterisi, 22 Mayıs’ta geçerli sezonun sonuna denk gelecek ve Scott Ağustos’ta devralacak.

“İlk günden itibaren Dan Walker bana rehberlik etti – ve en önemlisi soru sormama izin verdi” dedi. “Dan, sunucu olmak istediğimi biliyordu, bu yüzden becerilerimi geliştirmeye yardım etti ve şovdaki ‘uzman’ konfor alanımdan çıkmama izin verdi. Aslında, Gabby Logan’dan Mark Chapman’a kadar çevremdeki herkes ve perde arkasındaki pek çok kişi bu noktaya gelmeme yardımcı oldu. Sektördeki bu tür, harika insanların beni olabildiğimin en iyisi olmam için destekledikleri ve teşvik ettikleri asla benim üzerimde kaybolmayacak. ”

Scott, oynamayı bıraktığından beri televizyonda bir uzman olarak tanıdık bir yüz haline geldi 2018. 2019 ‘da Strictly Come Dancing’e katıldı ve ayrıca BBC’nin The One Show’una ev sahipliği yaptı. Yayıncılık kariyerinin başlangıcından beri “kadın uzman” olarak etiketlenmekten “uzman” a geçmek istediğini söyledi.

The Fiver: Kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Scott daha önce rolün favorisi olarak lanse edilmişti, Gary Lineker geri dönüş yapmadan önce tebriklerini Twitter’da önceden paylaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe