Haberler

Antonio Conte'nin Tottenham'a transferi, görüşmeler bozulunca iptal edildi

Tottenham, Antonio Conte’yi yeni menajeri olarak atamak için hamlelerini 24 saatten biraz fazla bir süre önce iptal etti. bir anlaşmaya yakın olduklarına inandıktan sonra. Londra kulübü, spor direktörü olarak Fabio Paratici’yi başkan Daniel Levy’nin iki kademeli bir yönetim yapısına dönüşü yönlendirmesiyle işe almaya hazırlanıyor.

Ancak Conte’de artık soğudular. , Internazionale’den onları Serie A şampiyonluğuna yönlendirdikten sonra ayrılan eski Chelsea menajeri, talepleri ve genç oyuncuları kana dökmeyi taahhüt edip etmeyeceği konusunda endişe duyduktan sonra.

Conte, Levy’nin sahip olduğu menajer profiline tam olarak uymayan José Mourinho’nun yerini almak için olası bir hedef gibi görünmüyordu. görüşmeler bu hafta hızlı ilerlemiş olmasına rağmen istediğini açıkça belirtti.

Büyük soru, Conte’nin kadronun yeniden şekillendirilmesini denetlemek için ne kadar para talep edeceğiyle ilgili, ki bu da gecikmiş gibi görünen ve büyük bir meblağ olduğu varsayılırsa, Levy’nin nerede bulabileceği – verilen Spurs’ün pandemiden çok etkilendiğini söyledi. Levy, takımın ayrılmak istediğini belirten tılsımı Harry Kane’i satarak büyük bir meblağ toplayabilir, ancak başkan bu fikre karşı çıkıyor.

Spurs’ün müzakere masasına dönüp dönmeyeceği belli değil. Conte taleplerini gevşetecek olsaydı, ancak Cuma gecesi bu pek olası görünmüyordu ve Levy’yi bir sonraki hamlesini düşünmeye bıraktı. Levy, Mourinho’yu Nisan’da görevden aldı – Spurs, sezonu tecrübesiz geçici menajer Ryan Mason’ın yönetiminde tamamladı ve kalıcı bir yedek arayışına girdi.

Levy, yeni menajerin “akademimizden genç oyuncuların deneyimli yeteneklerle birlikte geliştiğini görme arzumuzu benimsemesini” istediğini söyledi. Genel olarak Mourinho’dan önceki teknik direktör Mauricio Pochettino’nun, nispeten küçük bir bütçeyle harikalar yaratan ve genç oyunculardan oluşan bir takım geliştiren Mauricio Pochettino’nun kalıbında bir figür aradığı biliniyor.

Conte, Geçen hafta Inter’den ayrıldı çünkü bu yaz bilançolarındaki boşlukları kapatmak için €80m değerinde oyuncu satma planlarından memnun değildi. Yeni imzalar için destek ve şampiyonluğunu kazanmak için daha büyük bir şans istiyordu. Muhtemel Conte anlaşmasının çöküşü, takımın Aralık ayında umut verici bir pozisyondan düştüğü felaket bir sezonun ardından Levy üzerindeki baskıyı daha da artıracak.

Mourinho, Carabao Kupası’ndan altı gün önce görevden alındı. Manchester City’ye son yenilgi ve Levy, nihai olarak mahkum olan Avrupa Süper Ligi’ne katılma telaşıyla evrensel kınama aldı. Kane’in durumu daha fazla rahatsızlık verdi. Çocukluk kulübünde kupalar kazanamayacağına karar verdikten sonra ayrılmak istiyor ve eğer “Bay Tottenham” artık onlara inanmıyorsa, bu açıkça çok zarar vericidir.

Paratici müzakereleri sona erdi. Conte ile olanlardan ayrı ve son görüşmelerin beklendiği gibi gerçekleşmesi şartıyla, yıllarca spor direktörü olarak çalışan adam Juventus’ta yine Spurs’e katılacak. Bu yılların üçünde Conte ile çalışan Paratici, Juventus’ta 19 kupalar kazandı.

Levy daha önce Paul Mitchell, Franco Baldini, Damien Comolli, Frank Arnesen ve David Pleat’i spor direktörü veya benzeri bir rolde istihdam ederken, Steve Hitchen şu anda işe alım konusunda liderlerden biri.

Cuma gününün erken saatlerinde , Conte’nin Spurs tarafından önerilenlere inanıp inanmadığına dair şüpheler artmaya başlayınca, yayıncı DAZN onunla bir röportaj yayınladı. İçinde Conte, anavatanı olan İtalya’nın dışında tekrar çalışmaya hazır olduğunu doğruladı ama aynı zamanda rekabetçi kalmak istediğini de vurguladı.

“Yurtdışında daha fazla deneyim yaşamak istiyorum,” dedi Conte. “Sanırım sadece rahat bir durumdan memnun olan biri değilim. Bunun yerine her zaman en zor durumu seçtim.

“Bir oyuncu olarak kazanabileceğim her şeyi kazandım ama aynı zamanda çok şey de kaybettim” diye ekledi Conte. “Kaybettiğinizde, içinizde bunu bir daha yaşamama isteği bırakır, bu yüzden antrenör olduğunuzda bunu oyuncularınıza iletmek için her şeyi yaparsınız. Bunların hepsi sizin yara izlerinizden ve daha fazlasını almaktan kaçınmak istemenizden kaynaklanıyor.”

Levy menajerlik rolü için birkaç adayı inceledi, bunların arasında kulübü bir anlaşmazlığı tetiklemesine rağmen hala bir yarışmacı olan Ajax’tan Eric Ten Hag da dahil. sözleşmesine bir yıl uzatıldı. Ayrıca Ocak ayında Paris Saint-Germain’e katılan Pochettino’yu Arjantin’in Fransa başkentinde mutsuz olduğu yönündeki öneriler üzerine geri getirme olasılığını da araştırdı.

PSG bunu istemediklerini belirtti. Pochettino’nun her iki şekilde de gitmesine izin verin; menajerin sözleşmesinin iki yılı daha var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe