Haberler

Brentford'un sorunsuz operatörü Ivan Toney, Wembley'de başı çekiyor | Paul Doyle

T Brentford’un en iyi uçuşta oynadığı son sefer, gelecek Kraliçe II. Elizabeth, Philip Mountbatten ile nişanlandığını henüz açıklamamıştı; Charlie Chaplin, kapitalizmin savaşlara neden olduğunu öne sürdüğü için Amerika Birleşik Devletleri’nden sınır dışı edilmekle tehdit ediliyordu; ve Derby County, Billy Steel’i İngiliz futbolunun ilk £ konusu yapmak üzereydi 11, 500 Aktar.

Birkaç ay sonra ? ) Notts County Chelsea £ ödediğinde 19, 000 Tommy Lawton için futbol enflasyonu zaten geçerliydi. Ancak insanları Brentford’un bir gün en az £ ödüllü bir maçı kazanacağına ikna etmeye çalışan biri). m’nin Burton’ı rahatlatması söylenebilirdi.

Yine de Brentford, iki sezonda ikinci kez böyle bir hesaplaşmaya karşı çıkıyordu – ve sonunda galip geldiler.

Swansea, geçen sezon yarı final aşamasında kaybetmiş olan ramak kalelerin acısına yabancı değil, ancak bu deneyim olmadı onları daha akıllı. Wembley’de çok sıkı yaralandılar, şanslıyız ki Matt Grimes, bir saatin ilk çeyreğinde oynadıkları ve sinirleri onları pervasız kılan oyuncularından tek kişiydi.

Ivan Toney mükemmel bir şekilde hareket etti. bunun aksine, canny ve baştan sona hesaplıyor. Brentford’u geçen yıl Ollie Watkins’i Aston Villa’ya satmadan önce onu imzalamaya ikna eden sadece yağmacı içgüdüsü değil, aynı zamanda daha geniş anlamda bilgeliğiydi. Thomas Frank, oyuncularının çok saf olduğunu düşünüyordu ve Brentford’un gözcüleri, Toney’in becerilerinin, hücuma neden olmadan takım arkadaşlarını ve görevlileri etkileme yeteneği içerdiğini bildirdi.

Wembley’de dakikalar geçtiği için sürpriz olmadı. Toney’in takım arkadaşlarına soğukkanlı kalmaları, onları zaferin sınırına götüren şeyi yapmaya devam etmeleri için kandırdığını ve işaret ettiğini görmek için gerilim yükseldi.

Bunu verirken zaten örneklemişti. Brentford lider. Sekizinci dakikada Freddie Woodman, Bryan Mbeumo’ya takıldıktan sonra sarı karttan kaçtı ama Toney kaleciyi asla oradan kurtaramayacaktı. Ekim ayında Peterborough’da geçirdiği ilk günlerden beri hiçbir cezayı kaçırmadı 2018, sonunda Premier Lig’de oynayacağına inandığını söylediği için sosyal medyadaki cesur kalpleri tarafından alaya alınırken.

ivan toney celebrates scoring their first goal.
Ivan Toney ilk golünü atmayı kutluyor. Fotoğraf: Matthew Childs / Action Images / Reuters

Alışılagelmiş tarzıyla noktadan dönüştürerek bu hayali gerçekleştirmeye yaklaştırdı: yavaş, kısa vadede- Bu, güven ve yaramaz bir zulüm dokunuşundan bahseder, sanki kaleciye herhangi bir savin şansı olmadan dalış yapmanın onursuzluğundan geçmek zorunda kalmadan ona basitçe bir gol verme fırsatı veriyormuş gibi. g. Elbette hiçbir kaleci böyle bir hayırseverliği kabul edemez, bu yüzden Toney Woodman’a diğerlerine yaptığını yaptı, gururlu ve anlamsız bir dalışın ötesinde topu fileye attı.

Sezon için çetelesini yöntemi hakkında çok şey, eğer 15 cezalar dahildir, bu bitirmelerin üçü hariç tümü tek bir dokunuş içerir. Bu, zekice öngören ve ender bir verimlilikle hareket eden, vücudunu hizmet ne şekilde olursa olsun bitirmek için ayarlayan bir forvet. Gereksiz dokunuşlar yok: topu kendisine ulaşır ulaşmaz fileye göndermeye hazır olmasını sağlıyor ve akla “uzayda minimum israf ve maksimum keyifle hareket eden” Sade’nin Pürüzsüz Operatörünü getiriyor.

Bu, Toney’in sadece bir çeşit golcü olduğunu iddia etmiyor. Forvet, güçlü – özellikle kaslı olmasa da – bir kolektifte bir takım oyuncusudur. Swansea, Toney’in her iki ucunda da bir tehdit olduğunu biliyor, çünkü onların birçok parçasını uzaklaştırdı. . . . Bu vesileyle Toney, Mads Roerslev’in, takım arkadaşının çok beğeneceği bir ilk kez bitiren Emiliano Marcondes’i beslediği için tuzaktı.

Toney, neredeyse 3-0 yaptı. 20 yarda ama üst çubuktan sekti. Ve 81 alışılmadık derecede zayıf bir çabayla birinci dakika. Ancak o zamana kadar Swansea, 10 oyuncular, Jay Fulton Mathias Jensen’in topuğuna yürüdükten ve öyle bir şekilde düştükten sonra oyundan atıldı rakibini kızak gibi kullanmaya çalışıyormuş gibi gösterdi.

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Brentford elitlerin bir parçası olalı uzun zaman olmuş olabilir ama bijou yeni stadyum, akıllı işe alım görevlileri, becerikli bir takım ve eğer büyük bir modern ücret karşılığında satılmazsa Premier Lig’de onlar için çok sayıda gol atacak bir forvet.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe