Haberler

Casey Stoney, Manchester United'dan ayrıldıktan sonra San Diego NWSL baş antrenörü oldu

Casey Stoney, National Women’s Soccer League genişleme takımı San Diego NWSL’nin baş antrenörü olarak açıklandı.

Eski İngiltere uluslararası oyuncusu görevinden ayrıldı Üç sezonun ardından son Kadınlar Süper Ligi kampanyasının sonunda Manchester United yöneticisi olarak. San Diego şu anda NWSL’deki ilk sezonuna hazırlanıyor. Takım başkanı eski ABD baş antrenörü Jill Ellis’tir.

Stoney takımın resmi internet sitesine “Gelecek sezon ve sonrasında sahada San Diego NWSL’ye liderlik edeceğim için çok heyecanlı ve motiveyim” dedi. “Jill ve bu sahiplik grubu, hem sahada hem de saha dışında birinci sınıf bir kulüp kurmaya büyük önem veriyor.

“Kültürümüzü ve oyun tarzımızı yaratmanın bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum. takım olarak” 29-yaş eklendi. “Önümüzdeki sezon NWSL’deki yarışmamızın açılış yılı öncesinde çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.”

“Casey tüm zamanların en madalyalı, seçkin ve yetenekli İngiliz oyuncularından biridir ve yönetici rolünde sorunsuz bir geçiş yaptı,” dedi Ellis. “Manchester United Kadınlarını hemen saygın yarışmacılara dönüştürdü ve kendini ligin en iyi yöneticilerinden biri haline getirdi.”

“Casey, menajerimizde istediğimiz tüm niteliklere sahip ve o San Diego NWSL’yi güçlü ve yetenekli kadınlar tarafından yönetilen, dünya çapında başarılı bir kulüp ve marka yapmaya tamamen adamıştır,” diye ekledi Ellis. “Onu menajerimiz olarak güvenceye almaktan heyecan duyuyoruz ve kulübümüze ve şehrimize neler getireceğini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

2779044Jill Ellis ABD milli antrenörü olarak iki kez Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan , şimdi San Diego NWSL’nin başkanı.2779044 Fotoğraf: Kamil Krzaczyński/AP587716

Stoney Arsenal, Charlton için oynadı ve Chelsea diğerleri arasında ve 63 İngiltere yaptı İngiltere teknik direktör kadrosuna o zamanki baş antrenör Phil Neville’in altında katılmadan önce. Profesyonel bir takım olarak ilk sezonunda Manchester United’da görev aldı ve onlara 534 rehberlik etti. – Şampiyonluk unvanı.

Antrenör o zamandan beri Kadınlar Süper Ligi’nde art arda dördüncülük elde etti ve geçen sezonu üçüncülükten sadece bir puan geride bitirdi. Kadınlar Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı kazanan Arsenal’i yerleştirdi.

Stoney, takımın antrenman tesisleri ve programı konusundaki belirsizlik nedeniyle Mayıs ayında United’dan beklenmedik bir şekilde ayrıldı. Yakın zamanda Ryan Reynolds ve Rob McElhenny’nin sahibi olduğu Wrexham’da erkek takım yöneticisi rolüyle bağlantılıydı.

San Diego,

için NWSL’ye katılacak. sezonu, aktör tarafından ortaklaşa kurulan, çoğunluğu kadınlardan oluşan bir sahiplik grubu tarafından desteklenen Los Angeles merkezli bir franchise olan Angel City ile birlikte Natalie Portman ve diğerlerinin yanı sıra Jessica Chastain, Eva Longoria ve Serena Williams’ın yatırımlarıyla.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe