Haberler

Celtic CEO'su, kundakçılık saldırısından sonra destek için hayranlara teşekkür

Celtic futbol kulübünün genel müdürü, kendisi ve ailesi bir kundaklama saldırısının ardından güney Lanarkshire’daki Thorntonhall’daki evlerinden kaçmak zorunda kaldıktan sonra taraftarlara destek ve iyi dilekleri için teşekkür etti.

CCTV’nin Çarşamba günü gece saat 1 civarında üç araca hızlandırıcı döktüğünü gösteren ve ardından yangının müstakil iki katlı mülke yayılmasından sonra İskoçya polisi yangına kasıtlı davranıyor.

Yaralanan olmamakla birlikte, yangın çıktığında Peter Lawwell’in kızı ve dört aylık torununun garajın üstündeki konaklama yerlerinde olduğu bildirildi.

Kulübün Perşembe günü öğleden sonra yaptığı açıklamada Lawwell şunları söyledi: “Bu, kendime ve aileme karşı yıkıcı bir saldırı oldu ve etkileri uzun süre hepimizde kalacak.

“ Ben Tabii ki, herkesin güvende olduğu için son derece rahatladım. Eşime ve aileme bu kadar zor bir dönemde verdikleri destek ve gösterdikleri güç ve cesaret için teşekkür ediyorum.

“Doğal olarak ailem bu olaylardan derinden etkilendi. Bu oldukça zorlu bir dönem ancak güçlü kalacağımızdan ve bunu birlikte atlatacağımızdan emin olacağız. ”

Lawwell itfaiye teşkilatına ve Police Scotland’a destekleri ve profesyonellikleri için teşekkür etti. Celtic yönetim kurulu ve personeli.

Ekledi: “Bir aile olarak, Kelt taraftarlarından ve daha geniş küresel futbol ailesinden insanlardan kelimenin tam anlamıyla binlerce destek mesajı aldık. Bu bize büyük bir rahatlık sağladı ve hepimiz insanların gösterdiği ilgi ve destek için içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. ”

Lawwell polisin tanık çağrısını yineledi ve bilgisi olan herkesten öne çıkmasını istedi.

Çarşamba günü polis, yaklaşık 5 fit 10 inç olan ve ince yapılı bir erkek şüphelinin tarifini yayınladı. Siyah koşu pantolonu, kapüşonlu siyah kapüşonlu bir süveter, siyah spor ayakkabı ve yüz maskesi takıyordu. Yangın anında evin yakınında gümüş veya gri bir hatchback araba görüldü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe