Haberler

Chelsea, taraftar öfkesinin ortasında 800 Şampiyonlar Ligi biletlerini bedel ve kurallar karşılığında iade etti

Chelsea, tahsis ettiği 5 biletin 800 fazlasını iade etti, 800 Porto’da Manchester City ile Şampiyonlar Ligi finalinde. Biletler, uçuşların kulüp tarafından sübvanse edildiği bir charter paketinin parçasıydı.

İade edilen biletler, £ 200 ancak destekçiler fiyat ve paket anlaşmasıyla ilgili görünen kısıtlamalar konusunda tereddüt ettiler.

Chelsea Supporters ‘Trust (CST) yönetim kurulu üyesi Dan Silver BBC’ye şunları söyledi: “UEFA’nın taraftarlara olan ilgisizliği yine gündeme geldi . Avrupa Süper Ligi’nde arkadaşımız oldular ama şimdi bize sırtlarını döndüler.

“Uefa’nın charter uçuşları yapma ısrarı – başlangıçta ile bağlantılı) Kulüplerin geri gönderdiği biletlerin yüzdesi – yalnızca harcama 24 Portekiz’de eklenen Covid testi ve ek maliyetler ile saatler çok engelleyici hale getirdi. Eve daha yakın bariz çözümler varken, gereksiz seyahatlerle sınırlı erişimli bir final için € 400 ‘ya kadar bilet satmak aşırı bir durumdur. “

CST, daha önce Uefa’nın maçı Portekiz’de düzenleme kararını eleştirmişti, çünkü Wembley’e taşınması İngiltere hükümeti koronavirüs salgını sırasında sponsorlara, yayıncılara ve VIP’lere karantinasız erişim sağlamayacağı için çöktü.

Bilet fiyatlandırması da eleştirildi, biletler £ ‘dan başlayan fiyatlarla 60 ve neredeyse £ ‘a yükseliyor 350. Final, hükümet Türkiye’yi uluslararası seyahatler için yüksek riskli “kırmızı listeye” koyana kadar İstanbul’da oynanacaktı.

Şehrin sahibi Şeyh Mansour, seyahat ücretini ödeyeceğini açıkladı. Finale katılan kulüp taraftarlarının maliyetleri.

City’nin 1894 Grubu’nun yanı sıra CST Çarşamba günü tweet attı: “ChelseaSTrust & WeAre 1894 Uefa’nın ve başkanları Aleksander Ceferin’in yalanlarına, açgözlülüğüne, ikiyüzlülüğüne ve aldatmacasına karşı birlikte durun. ” Gönderide Ceferin’in “Açgözlü Baba” başlığı altında Godfather’daki Vito Corleone’ye benzemek için alay ettiği bir resim yer alıyordu.

Uefa ve Portekiz futbol federasyonu (FPF) Çarşamba günü öğleden sonra hangi taraftarlar hakkında daha ayrıntılı bilgi veren bir açıklama yaptı resmi paketlerle seyahat etmek bekleyebilirdi. “İki finalist kulübün taraftarlarının ezici çoğunluğu, Uefa, FPF ve Portekiz yetkilileri tarafından kabul edildiği üzere, organize tüzükler aracılığıyla seyahat edecekler” şeklinde başladı.

“Kapsamlı ve verimli bir Havalimanında seyahat eden hayranları ağırlamak ve onları doğrudan hayranların buluşma noktalarına götürmek için mobilite sistemi mevcuttur; bu, yalnızca olumsuz bir test sonucunun kanıtıyla erişilebilir. Bu önlemler, hem ziyaret eden hayranların hem de yerel halkın güvenli bir gün geçirmesini sağlamayı amaçlamaktadır. ”

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Destekçilerin bir PCR testine ihtiyacı olacak 72 uçuşlarından saatler önce ve sonra geri döndükten sonra başka bir test. Estádio do Dragão’daki maçın kapasitesi 24, 500, genellikle tuttuğunun üçte biri.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe