EURO 2020 (2021)

UEFA’NIN EURO 2020 İÇİN DÜZENLEMELERİ

euro 2020 (2021)
Euro 2020 bonusu

Avrupa Futbolu, bu yılın uzun zamandır beklenen spor etkinliği EURO 2020 (2021) ‘in başlaması beklentisiyle dondu. Avrupa Futbol Şampiyonası’nın resmi düzenlemeleri oldukça hacimli bir belge olmasına rağmen, ana tezleri herkes tarafından iyi biliniyor: 6 grupta 24 takım ana ödül için mücadeleye giriyor, en güçlü 2 takım 1’e gidecek. Her gruptan /8 final ve 3 yerin ilk 4 kazananı, ardından eleme turnuvası başlayacak, vb.

Bugün, en hevesli hayranların bile bilmediği, az bilinen kurallardan bahsedeceğiz.

EURO 2020 (2021) Şampiyonluk ödülü

EURO’nun ana ödülü, 1958’de Fransız kuyumcu Michel Chabillon tarafından yaratılan gümüş Henri Delaunay Trophy’dir. 2008 şampiyonasından önce, kupanın boyutu biraz arttı ve şimdi 60 cm uzunluğunda ve 8 kg ağırlığında.

Ancak, kazanan orijinal kupayı değil, tam boyutlu kopyasını alır. Bu arada, UEFA’nın yazılı izni olmadan ülke dışına çıkarılması yasaktır.

Şampiyonlar ve finalistler madalya alacaklar – sırasıyla 40 altın ve 40 gümüş. Ödül alan takım, hangi oyuncuların onları alacağına karar verir. Yarı final ve finalde kaybedenler ile kazanana özel plaketler, finale kalan tüm katılımcılara ise hatıra plaketleri verilecektir.

Turnuva adı

Yaklaşan futbol etkinliğinin resmi adı, 16. UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası 2018-20’dir. EURO 2020 demeye daha çok alışkınız. Bu arada, Avrupa Şampiyonası 2021’de gerçekleşmiş olmasına rağmen, adındaki “2020” ön eki pazarlama amaçlı kalacak.

Pasaport kontrolü

Avrupa Futbol Şampiyonası yönetmeliğine göre turnuvaya katılacak tüm oyuncuların bir kimlik belgesine (kimlik kartı veya fotoğraflı vatandaşı oldukları ülkenin pasaportu) sahip olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde yarışmaya katılmaları engellenebilir.

Zaman ayarı

Tüm oyuncular ve karargahları, maç başlamadan en geç 75 dakika önce stadyuma gelmelidir. Başlamadan önceki tüm olaylar dakikalara kadar hesaplanır ve programları soyunma odalarına asılır. İstiklal marşı 90 saniyeden fazla sürmemelidir.

Oyun numaraları

Oyuncular 1’den 23’e kadar numaralandırılmıştır. 1 numara kaleciye gider ve geri kalanı takımın takdirine bağlı olarak oyuncular arasında dağıtılır. Ayrıca EURO 2020 yönetmeliklerine göre takımların standart kaleci formaları ile aynı renklerde yapılmış ek numarasız kaleci formaları olması gerekir. Bu, başka bir oyuncunun kaleye gitmesi gerektiğinde gereklidir.

Yedekler nerede bulunur

Bankta. Bu arada, aynı anda en fazla 18 kişi olabilir – 12 oyuncu ve bir doktor dahil 6 ekip üyesi. Konum izin verirse, ekip 5 ek teknisyeni daha ağırlayabilir.

EURO 2020 mekanlarının neredeyse tamamı (San Mames ve Arena Münih hariç) 23 sandalyeye sahiptir. Bu nedenle, yerleştirme ile ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır.

Ek oyuncu değişikliği

Yönetmeliklerin bu kısmı, son EURO 2016’ya kıyasla değişikliklere uğramıştır. Yani, normal süre boyunca, bir takım bir oyuncuyu üç kez değiştirebilir, ancak uzatmalarda bir oyuncu değişikliği daha yapabilir. Normal süre içinde gerçekleştirilmeyen oyuncu değişiklikleri maçın son bölümünde – uzatmalarda yapılabilir.

Örneğin, bir takım normal sürede 2 oyuncu değişikliği yaptıysa, uzatmalarda 2 oyuncu değişikliği daha yapabilir.

UEFA EURO 2020 tekrar ve tekrar kuralları
Belirlenen zamanda tam teşekküllü bir maç mümkün değilse, şampiyonanın formatı, yeniden düzenlenmesini veya ertesi gün sona ermesini sağlar. Bu durumda, aşağıdaki kurallar geçerlidir:

ilk (ana) maçta ihraç edilen, diskalifiye edilen veya değiştirilen bir oyuncu ikinci maçta sahaya giremez;
takımın bileşimi ve tekrar/tekrar maçındaki oyuncu değişikliği sayısı kaydedilir.
Maç oynanırsa, önceki gün durdurulduğu pozisyondan (zaman, sahadaki pozisyon) başlatılır. Bir istisna, herhangi bir takımda 7’den az oyuncunun kalmasıdır. Sonra maç iptal.

Grup aşamasında takımların güçlerinin eşit olması durumunda EURO düzenlemeleri ne sağlar?

Grup aşamasının 3. turunda oynayan iki takım aynı puana sahipse ve kafa kafaya bir maçta berabere kalırlarsa, penaltı atışlarıyla karşılaşacaklar. Bu, üçüncü takım aynı sayıda puan alamazsa gerçekleşir. Aksi takdirde yönetmeliğin standart hükümlerine göre en iyi takım belirlenecektir. Bunlar şunları içerir:

  • eleme sıralamasında başlangıç ​​pozisyonu;
  • yüz yüze görüşmelerde kazanılan puan sayısı;
  • atılan goller;
  • yüz yüze görüşmelerde atılan en fazla gol sayısı;
  • tüm maçlarda atılan gollerdeki fark;
  • tüm maçlarda atılan maksimum gol sayısı;
  • tüm toplantılardaki toplam zafer sayısı;
  • adil oyun.

Maç sonrası röportaj

Davranışı açıkça düzenlendiği için bu, şampiyonanın zorunlu aşamalarından biridir.

Hükümlerine göre, maçın sonucu üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olan teknik direktör ve en az dört kilit oyuncu (En İyi dahil), resmi telif hakkı sahiplerinin maçların TV ve radyo yayınlarındaki sorularını yanıtlamak zorundadır. Maçın bitiminden 15 dakika sonra.

Ayrıca, En İyi olarak kabul edilen antrenörler ve oyuncular, spor karşılaşmasının bitiminden 20 dakika sonra toplanan resmi basın toplantısına katılmak zorundadır.

Stadyumdan otobüse giderken takımlar karma bölgeden geçer. Gazeteciler, sınırlarının dışında oyuncuların sorularını sormaları ve maçla ilgili yorumlar almaları için bekliyor. Röportaj bittikten sonra oyuncular ayrılır ve basın yayın için materyalleri hazırlar.

Euro 2020 (2021) için ödül fonu

Her katılımcı 9,25 milyon € alacak.Grupta bir zafer için 1,5 milyon €, beraberlik için 0,75 milyon € verecekler.1/8 finale ulaşan takım, 1/4’e ulaştığı için 2 milyon € alacak. – 3,25 milyon Euro, yarı final için – 5 milyon Euro

  1. olan takım 7 milyon € kazanacak ve kazanan 10 milyon € ödül alacak.

EURO 2020 (2021) Şampiyona yenilikleri

Yıl boyunca yapılan yenilikler arasında milli takımların başvurularında 23 oyuncudan 26 oyuncuya bir artış yer alıyor. Bu, herhangi bir takımın COVID için pozitif test ettikleri için oyuncu sıkıntısı yaşamasını önlemek içindir.

EURO 2020 (2021) ile bahisler yapın ve Bettilt ile kazanın!

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe