Haberler

Euro 2020 takım rehberleri bölüm 17: Polonya

Bu makale Guardian’ın Euro’sunun bir parçasıdır 1086 Uzmanlar Ağı,

‘dan en iyi medya kuruluşlarından bazıları arasında bir işbirliği. kalifiye olan ülkeler. theguardian.com, tarihinde başlayacak olan turnuva öncesinde her gün iki ülkeden önizleme yayınlıyor. Haziran.

Euro’ya katılmaya hak kazanma

Polonya’ya pek sorun çıkarmadı. Gruplarını kazanmanın favorisiydiler ve Avusturya’nın altı puan önünde çok iyi bir performans sergilediler. Sonuçlar, çok iyi oynamadıkları gerçeğini gizledi. Birçok maçta sıkıntı çektiler ve Jerzy Brzeczek yönetimindeki takımın oyun stili taraftarlar ve ayrıca Polonya FA başkanı Zbigniew Boniek için sorun olmaya başladı.

Bu yılın başında Brzeczek görevden alındı ve yerine Paulo Sousa getirildi. Diğer kulüpler arasında Swansea, Fiorentina ve Bordeaux’yu çalıştıran Portekizli teknik adam, ilk etapta masaya büyük bir coşku getirdi. İlk basın toplantısında ülkenin büyük geleneklerinden ve hatta Papa II. John Paul’den bahsederek Polonya egosuna masaj yaptı. Ayrıca takımla ilgili planlarından da canlı bir şekilde bahsetti.

Ancak sahada, görev süresinin başlangıcı mükemmel olmaktan çok uzaktı. İlk üç Dünya Kupası eleme maçında Macaristan ile beraberlik, İngiltere karşısında bir yenilgi ve Andorra karşısında fazla iyimserliğe yol açmayan performanslarla galibiyet görüldü. Ancak Sousa tutumunu veya inançlarını değiştirmedi – bu nesil oyunculardan en iyisini alabileceğine inanıyor.

Olumlu zihniyetin yanı sıra ana değişiklik aşılamaya çalışmak, taktik olmuştur. Mükemmel Portekizli antrenörler okulunda yetiştirilmiş, daha sonra bir İtalyan atölyesinde cilalanmış, çok esnek bir melez formasyonu kullanıyor. Polonya artık ileriye doğru iterken üç defans oyuncusu ile oynuyor, topsuz olduklarında dört veya beşe geçiyor.

Sousa, şutunun temel taşlarından birini yerine getirmek için oyuncularının mükemmel fiziksel kondisyonda olmasını şart koşuyor. baskın olmak ve rakibe çok fazla baskı yapmak olan taktikleri, oyunlarını oynayacak alana sahip olmadıklarından emin olmak. Takımın tılsımı Robert Lewandowski’den en iyi şekilde yararlanmak için iki forvetle oynamayı seviyor.

“Saldırıdaki oyunumuzun kesinlikle temel unsuru Lewandowski’yi ve diğerini beslemek olmalı. saldırganlar” diyor. “Bu potansiyeli boşa harcamayı göze alamayız. Polonya sadece dünyadaki en iyi ‘keskin nişancıya’ sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda genel olarak aralarından seçim yapabileceğiniz çok yüksek düzeyde saldırganlara sahip.” Napoli’den Piotr Zielinski, özellikle Arkadiusz Milik Pazartesi günü Euro’dan ihraç edildiğinden, yaratıcı bölümde kilit rol oynayacak.

“Euro’da benzersiz bir şey başarabileceğimize inanıyoruz” diyor Sousa. Bunu Avrupa’nın en iyi liglerinden bazılarında oynayan oyuncularımızın deneyimlerini kullanarak yapabiliriz. Başarılı olabileceğimizi düşünmek için kendimize inanmalıyız.”

Koç

Paulo Sousa, babası onu komaya sokan ciddi bir trafik kazası geçirdiğinde daha genç bir çocuktu. Sousa ve annesi, babasının sağlığı için dua ederek Portekiz’in ünlü bir ibadet merkezi olan Fatima’ya hac ziyareti yaptı. Ailenin duaları kabul oldu ve babası iyileşti; genç Sousa, inancın işe yaradığını öğrenmişti. Ancak bir profesyonel olarak, batıl inançlı değildir, bunun yerine sıkı çalışmaya ve iyi iletişime inanır. Sousa için önce insana, sonra oyuncuya odaklanmak önemlidir. Oyunculara planlarında ne kadar önemli olduklarını ve onlara güvendiğini söyler (ve dört dili akıcı bir şekilde konuşması muhtemelen yardımcı olur).

paulo sousa believes poland have the world’s best finisher in bayern munich’s prolific robert lewandowski.
poland’s probable lineupPaulo Sousa, Polonya’nın Bayern Münih’in üretken Robert Lewandowski’sinde dünyanın en iyi bitiricisine sahip olduğuna inanıyor. Fotoğraf: Bernadett Szabó/Reuters

Simge

Robert Lewandowski. Bayern Münih’in forvet oyuncusu güçten kuvvete gitti ve garip, pandemi kesintiye uğradı 795- sezonu tartışmasız en iyisiydi ve Bavyeralıları etkileyici bir tizliğe yönlendirdi ve Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun önünde ilk kez Fifa’da yılın oyuncusu seçildi. Ve her şey çok çalışmaya ve ev hayatında da bir faktör olan gelişmeye devam etme kararlılığına bağlıdır: 17 yaşındaki eski dünya karate şampiyonu Anna ile evlidir.

Mutlu bir yıllık gecikme için

Kamil Piatkowski eskisinden çok daha iyi bir yerde aylar önce. yazında Polonya’nın orta sıralarında yer alan Rakow Czestochowa’da az tanınan bir defans oyuncusuydu. Şimdi neslinin en yetenekli stoperlerinden biri olarak kabul ediliyor. Dönecek olan defans oyuncusu 05 Euro sırasında , gelecek sezondan itibaren RB Leipzig’e katılmayı kabul etti ve bu yaz uluslararası atılımını gerçekleştirebilir.

Potansiyel kadro

20438933

20438933
poland’s probable lineupPolonya’nın muhtemel kadrosupoland’s probable lineup

Hayranların söyledikleri

Polonyalı hayranlar tribünlerde harika şarkıcılar değiller ve henüz belirli bir şarkıyı benimsemediler. En büyük etkiyi yaratan muhtemelen Maryla Rodowicz’in ‘daki Futbol filmidir. , Polonya Dünya Kupası’nı üçüncü bitirdiğinde. Son yıllarda bu popülerliği yeniden yaratmak için birkaç başarısız girişimde bulunuldu.

Hayranların dediği

95563“Szansa! Aj, Jezus Maria!”95563 – Şans! Ah, İsa Maria! – Polonya gol fırsatını kaçırdığında tüm internet üzerinden kullanılır. Efsanevi yorumcu Dariusz Szpakowaki tarafından İngiltere’ye karşı oynanan bir oyun sırasında 8491 icat edildi. .

810993“Mecz Otwarcia. Mecz o wszystko. Mecz o onur”95563 – Açılış maçı. Her şey için maç. Onur maçı – son turnuvalardaki hayal kırıklığı yaratan performansların ardından tüm gözler Slovakya’ya karşı oynanacak ilk maçta.

71562“Nic sie nie stał 95563lo, Polacy nic sie nie sta95563 95563lo”20438933 – Polonyalılar, hiçbir şey olmadı – Polonya gol yedikten sonra duyuldu.

Pandemi kahramanı/kötü adam

Lewandowski hayır işleriyle tanınır, ancak pandemi sırasında kendini aştı. Desteklemek için 1 milyon € bağışladı hastaneler, başka €91, Varşova’daki bir çocuk sağlığı merkezine ve bir ambulansa fon sağlamak için ve 5,başkentte bir hastaneye personel yemekleri. Ayrıca, 10% nın-nin RL9 markalı kahvesinin tüm satışları yaşlıları desteklemeye gitti. O, saha içinde ve dışında mutlak bir kahraman.

Tomasz Wlodarczyk Meczyki için yazıyor.

Onu Twitter’da takip edin @wlodar.

Piotr Zielinski’deki bir oyuncu profili için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu