Haberler

FA, çevrimiçi tacizle mücadele için tasarıyı sıkılaştırmak için hükümete baskı yapıyor

Sosyal medya şirketleri çevrimiçi taciz konusunda harekete geçme çağrılarını görmezden gelmeye devam ederken Futbol Federasyonu, hükümetin çevrimiçi güvenlik faturasındaki hükümleri sıkılaştırmak için milletvekillerine lobi yapıyor.

Oyunun dört bir yanından liderler, bu ay yayınlanan taslak tasarıda değişiklik yapma konusunda destek istemek için Salı günü milletvekilleriyle bir araya geldi. Oyuncular Thierry Henry ve Lucy Bronze de istismar deneyimlerine dair kişisel tanıklıklar verdiler.

Tasarının bazı eleştirmenleri, yasanın çevrimiçi sansür için bir ruhsat olduğunu kanıtlayabileceği konusunda uyardı, ancak FA’nın eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık direktörü Edleen John, tasarının oyuncular ve yetkililer tarafından yaşanan “endüstriyel ölçekte” suistimali durdurmak için gerekli olan değişikliği sağlamanın en iyi umudu.

“Yasal ama zararlı” içerik konusunda merkezi bir talep var. John, “Şu anda sosyal medya platformlarında gördüğümüz ve zaten yasa dışı olan birçok şey var,” dedi, “ancak yasal ve kesinlikle zararlı şeyler var.”

Tasarıda çocuk istismarı veya terörizmle ilgili yasal materyallere öncelik verildi, ancak John aynı şeyin ayrımcı dil için de geçerli olması gerektiğini söylüyor. Hem masumca hem de ırkçı bir provokasyon olarak kullanılabilen maymun emojisi örneğini kullanıyor. “Önümüzde bulunan tasarıda [legal but harmful content] olması gereken seviyede tutulmuş değil” dedi.

Futbol için bir başka endişe konusu paydaşlar, bir kullanıcının bir platforma göndermek için paylaşması gereken kişisel bilgi miktarıdır. John, “Konu, sosyal medya kuruluşları tarafından tarihsel olarak, tüm bilgilerinizin sağlandığı veya hiç sunulmadığı gerçek bir ikilem olarak sunuldu” dedi. “Ortada gri bir öğe olması gerektiğini söylüyoruz.”

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

John, FA ve diğer futbol kuruluşlarının sosyal medya şirketleriyle reformlar hakkında konuşmaya devam ettiğini, ancak son dört günlük boykotun durumu maddi olarak değiştirmediğini söylüyor.

“ Boykot konusunda çok nettik ve bunun sihirli bir değnek olmasını beklemiyorduk ”dedi. “İstediğimiz düzeyde olmayan bazı ilerlemeler [it is] olsa da. Bir platforma gidebilmem, birini kötüye kullanabilmem, profilimi silebilmem ve ardından bir başkasını birkaç dakika içinde yeniden kaydedebilmem, benim için hala sistemde bir sorun olduğu anlamına geliyor. ”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe