Haberler

Gareth Bale, Euro 2020'den sonra emekli olabileceği iddialarını reddetti

Gareth Bale, bu yaz Avrupa Şampiyonası finallerinden sonra emekli olabileceği raporlarını reddetme fırsatını iki kez reddetmesinin ardından geleceği hakkında şüphe uyandırdı.

Geçen hafta Bale’nin temsilcisi Jonathan Barnett, İspanyol günlük ABC gazetesinde müvekkilinin emekli olabileceği bir haberi “çöp” olarak etiketledi. 31 – yaşındaki oyuncu, Real Madrid’de önümüzdeki sezonun sonuna kadar yaklaşık £ 600,000 bir hafta. Ancak Tottenham’da bir krediyi yeni bitiren Galler kaptanı, Euro’dan bir gün sonra arayabileceğini reddetti 2020.

“Açıkçası bunu yapıp yapmadığımla ilgili yazılan çok şey var ve bunu yapıyor, ”dedi Bale. “Benim için asıl mesele, daha fazla kaosa veya daha fazla dramaya ya da dikkatin dağılmasına neden olacak hiçbir şey söylemek istemiyorum. Sadece Euro’ya odaklanmak istiyorum. Ne yaptığım ya da ne yapmadığım konusunda herhangi bir soruna yol açacak hiçbir şey söylemek istemiyorum. Euro bizim için bittiğinde oturup ne yapmak istediğime karar vereceğim. ”

Emekli olup olmayacağını soran Bale kıkırdadı ve cevap verdi:“ Evet, peki. Bunlardan biri. Dediğim gibi Euro’dan sonra oturup ne yapmak istediğime karar vereceğim. Her şeyi bu Euro’ya vermek ve her oyunda sevdiğimiz her şeyi yapmak istiyorum. Eğer bir şey söylersem, o zaman daha fazla kaosa neden olur, bu yüzden hiçbir anlamı kalmaz. ”

Mart ayında Bale, Galler’e Dünya Kupası finalleri için yardım etmenin yapbozun son parçasını temsil ettiğini söyledi. Dört Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazandığı bir ödüllü kariyeri. Bunu hatırlattı: “Şimdi sadece Euro’ya odaklanma zamanı ve geçmişte söylediğim diğer şeyleri düşünmek istemiyorum. Şimdi Euro’ya odaklanmak istediğim zaman. Tüm takım sadece doğru bir şekilde hazırlanmaya ve İsviçre’ye karşı ilk maça hazır olmaya odaklanıyor. ”

Bale, Premier Lig’de dakika başına en iyi gol oranıyla kayıtsız bir sezonu tamamladı – bir grev maç başına 1. 07 gol oranı – ve forvet, son formunu finallere taşımaya kararlı olduğunu söyledi. Önümüzdeki Pazartesi Azerbaycan’a uçan Galler, Cumartesi günü Arnavutluk’a ev sahipliği yapmadan önce Çarşamba günü bir hazırlık maçında dünya şampiyonu Fransa’yı karşılıyor.

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

“Bitirmek harikaydı sezon dışında, son birkaç aydır gol atma formunda, ”dedi Bale. “Benim için tek gereken oyun oynamaktı. Bunu biliyordum; Sanırım pek çok insan bunu biliyordu. Sadece oyun zamanıydı. Bana oynamaya devam etme ve gerçek Premier Lig formumu yükseltme fırsatı verildiğinde, formumun geri dönmesi ve gol atmaya başlaması doğal geldi. Beni şaşırtmadı. ”

Luton’un Tom Lockyer’ı, antrenman sırasında kas sakatlığı yaşayan St Pauli savunucusu James Lawrence’ın yerine Pazartesi günü çağrıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe