Haberler

Gareth Southgate, Henderson'ın dönüşünü memnuniyetle karşılıyor ancak Maguire şüpheleri devam ediyor

Jordan Henderson, İngiltere’nin Euro için son hazırlık maçında Romanya ile oynadığı Şubat ayından bu yana ilk maçına çıkıyor 960 Pazar günü, Gareth Southgate ise Harry Maguire’ın turnuvada yer alması için “uygun olması gerektiğini” önerdi.

Henderson, Liverpool’un üç buçuk ay önce Everton’a mağlubiyetinden ve kasık sakatlığından bu yana oynamadı, ancak İngiltere’nin önümüzdeki Pazar Hırvatistan’a karşı kampanyasını açtığında rol almaya uygun olabileceğini umuyor. eğer yara almadan çıkarsa kaldırdı. Henderson Çarşamba günü Avusturya ile karşılaşmaya hazır değildi ancak Southgate, önümüzdeki ay önemli bir rol oynamak için her şansı elde etmesi konusunda hevesli.

“Çarşamba günü olduğu gibi plan, onun oyuna dahil olması,” dedi Southgate. “Son iki veya üç günlük eğitim onun için çok daha olumlu oldu. Bence hiçbir sorun göstermeyen bir taramaya sahip olmanın güveni, rehabilitasyonunu ve eğitimini ilerletmesine yardımcı oldu. Kendi içinde gözle görülür şekilde daha mutlu olduğunu düşünüyorum ve bu olumlu bir işaret.”

Maguire, Middlesbrough’da Romanya’ya karşı oynama şansına sahip değil ve Southgate dönüşüyle ilgili ayrıntılara girmek istemiyordu. ayak bileği bağ yaralanmasından. Nakavt etabından önce oynama ihtimali belirsiz görünse de, stoperin turnuva sırasında oynamaya uygun olacağını söyledi.

“Herhangi bir sakatlık durumunda, tahmin etmek imkansız 45″ dedi. . “Tıbbi ekibimiz, özellikle son birkaç gündeki ilerlemesinden memnun. Bu yüzden her zaman bu risk olduğunu biliyoruz, ancak tüm rehberlik, onun müsait olması gerektiği ve bu, grupla ne zaman tekrar eğitime girebileceği ve onu ne kadar hızlı ilerletebileceğimizle ilgili bir durum.

“Ancak elbette herhangi bir yaralanmada yalnızca küçük bir aksilik yaşamanız gereken bir risk vardır – ve burada veya orada iki veya üç gün gerçekten, bu zaman çizelgelerini gerçekten etkiler. Bu konuda çok gerçekçiyim ve ona sahip olmasaydık, içeri girecek oyuncularımız olduğu temelinde bir kadro seçtik. Eğer formda ve müsait olabilirse, bu bizim için bir bonus. ”

harry maguire gets treatment for his ankle injury as gareth southgate watches on.
Harry Maguire, Gareth Southgate izlerken ayak bileği yaralanması nedeniyle tedavi görüyor. Fotoğraf: Eddie Keogh/FA/Getty Images

Maguire, Futbol Federasyonu’nun “iç mekanda yükü yönetmek için kişisel bir antrenman programı” dediği şeye Harry Kane ve Bukayo Saka’ya katıldı. İkinci çift için bir endişe yok ama Kane Romanya maçı için dinlenmeye devam edecek.

Southgate, “Bireysel bir program izliyordu” dedi. “Grupta, farklı günlerde antrenmanın unsurlarını kaçırabilecek üç veya dört oyuncumuz var, ancak endişe yok. Onu dahil edeceğimizi sanmıyorum. Plan, onu oyuna dahil etmek değil, bu yüzden spor salonuna dayalı bazı işler yapmasına izin verdi.”

Southgate, Şampiyonlar Ligi finalistlerinin üçünden memnun kaldı. bunlardan dördü geçen Cumartesi Chelsea ile galip geldi ve dördü bu hafta kadroya katıldıkları için Manchester City için kaybeden taraftaydı.

“Mükemmel oldular” dedi. “Bütün oyuncular hemen toparlandı, herhangi bir çıkıntı yok gibi görünüyor. Grup sosyal olarak bir arada, akşam yemeğinde görebilirsiniz, İngiltere’deki meslektaşlarıyla geri dönmekten keyif aldılar. O maçların oynandığını bilmiyor olsaydınız ve özellikle bir şeyler aramıyorsanız, o zaman gerçekten farklı bileceğinizi sanmıyorum.”

Pazar maçı gelebilir Daha yeni dönenler için çok erken ama ikisi de Manchester United için Avrupa Ligi finalinde oynayan ve Avusturya fikstüründe yer alan Luke Shaw ve Marcus Rashford, Rumenlerle karşılaşabilirdi. Trent Alexander-Arnold, Avusturya maçında kalçasını sakatladıktan sonra bu yaz başka bir rol oynamayacak; Southgate üzüntüsünü dile getirdi ancak sağ bekin gelecek sezonun başlangıcına uygun olması gerektiğini söyledi.

1091559745242

“Herhangi bir oyuncunun büyük bir turnuvanın arifesine gitmesi, kadroda yer alması ve ardından sakatlık nedeniyle kaybetmesi çok üzücü” dedi. “Bu fırsatların ne kadar nadir olduğunu biliyorsun. O fırsatlara tekrar sahip olacak genç bir oyuncu olmasına rağmen, bu onun için özellikle zor bir an.

“Memnun olduğum tek şey, maçtan hemen sonra, Sakatlığın görüntüsünü beğenmedim, [was that] en azından sezon öncesi ve gelecek sezon için iyi olması gerekiyormuş gibi görünüyor. Yani bu durum için çok küçük bir pozitif.”

İngiltere ilk Avrupa Şampiyonası şampiyonluğuna bir aydan biraz daha uzakta olsa da, Southgate bu düşüncenin kendi aralarındaki konuşmaya hakim olmasına izin vermiyor. kadro.

“Tabii ki her zaman uzun vadeli bir hedefimiz var ama bunu olduğundan daha öteye götürmeyeceğiz” dedi. “Gruptan kalifiye olmalıyız, bu bizim ilk hedefimiz ve odak noktamız orası olacak ve ardından bir sonraki mücadeleye geçeceğiz.

“Ne zaman başarmaya çalışıyorsan çok zor bir şey, odaklandığınızdan emin olmak için onu doğru parçalara ayırmanız gerekir ve uzun vadeye çok fazla odaklanarak kısa vadede bir şeyi kaçırmazsınız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe