Haberler

Gareth Southgate, İngiltere'yi 1966'dan bu yana ilk erkekler finaline götürmekten gurur duyuyor

Gareth Southgate, İngiltere’yi

beri ilk büyük erkekler finaline götürdüğü için hissettiği ezici gurur duygusunu anlattı. önlerindeki harika fırsatın tadını çıkarmaya söz verdiği gibi.

İngiltere Euro’da İtalya ile karşılaşıyor 2020 Pazar günü Wembley’de final, Çarşamba günkü yarı finalde uzatmaların ardından Danimarka’yı 2-1 yenerek – bu galibiyet, büyük ölçüde sokak yönetimine ve psikolojik tazeliğe borçluydu. takımın.

Southgate, onu hikayenin merkezine çekmeye çalışan soruları rutin olarak saptırıyor, ancak Danimarka maçından sonra yumruklarını sıktığında duygularını göstermesine izin verdi ve İngiltere taraftarlarına Wembley gollerinden birinin arkasında bağırdı – son golün ardından yaptığı gibi – ) Rusya Dünya Kupası’nda Kolombiya’yı penaltı atışlarıyla yendi.
“ duyabilmek Southgate, Wembley’de olduğu gibi ve bunun ülke çapında nasıl olacağını bilmek bir onurdur” dedi. “Özel bir ülkeyiz, tarihsel olarak inanılmaz bir ülkeyiz ve bir İngiliz olmaktan daha fazla gurur duyamayacağımı biliyorum. Ülkeme liderlik etme fırsatına sahip olduğum için daha fazla gurur duyamam, bu yüzden çok zor olduğu bu zamanda mutluluk getirmek çok özel bir duygu.

“ O anda biraz kafamı kaybetmekten utanmıyorum [after the match]. Sahadan çıktığınızda bir sonraki maça hazırlanmaya başladığınızı biliyorsunuz ve bununla ilgili her şey, sahada taraftarlarla birlikte o anı yaşayabilmek benim için her zaman en özel kısım.”

İngiltere, son Dünya Kupası’ndan bu yana nasıl ilerlediklerinin en son örneğini ikinci uzatma devresini kapattıklarında, Danimarka’da olsa da topa sahip olmaya öncelik vererek sundu. 10 erkeklere yaralanma nedeniyle. Bekçi Kieran Trippier için hücum odaklı yedek Jack Grealish’i değiştiren ve 4-2-3-1’den 3-4-3’e geçen Southgate, takımının Dünya Kupası’nda Hırvatistan’a 2-1 kaybettiğini görmüştü. yarı final, 1-0 önde.

“Oyuncular son üç veya dört yılda çok şey öğrendiler, onlarla bunun hakkında konuştuk [running down the clock],” dedi Southgate. “Bunun hakkında alt-15’larla konuşurduk – en büyük alanlardan biriydi. geliştirmemiz gerekiyordu – ve hala daha iyi olabiliriz. Ama oyuncular bunun üzerinde çalıştılar ve bunu gerçekten iyi yaptılar. Bunu yapabilecek teknisyenlerimiz var.”

627177

)

Geçmiş olan turnuva başarısızlıklarında, zorlu Premier Lig sezonlarının fiziksel gerilimi bahane olarak gösterildi ama İngiltere baştan sona Danimarka’ya koşmakla doluydu. Southgate, kendisinin ve ekibinin “oyuncuları fiziksel olarak geliştiremeyeceğimiz için aşırı antrenman yapmamamız ve bu tazeliği korumamız” noktasına geldi. Ama onları zihinsel olarak uyarmak için çok çalıştılar, örneğin St George’s Park karargahlarında golf simülatöründen şişme tek boynuzlu atların bulunduğu yüzme havuzuna kadar her türlü aksama süresiyle ilgili dikkat dağıtıcı şeylerle.

“Oluşturmak istediğimiz ortamın, oyuncuları tazeleyen, boş zamanlarından keyif almalarını sağlayan ve onlara biraz özgürlük veren bir ortam olması gerektiğini hissettik,” dedi Southgate. “Yorgunluktan bahsedebilirsin, mevsimden bahsedebilirsin ama doğru beden eğitimi almak ve psikolojik zindeliği doğru almak, ihtiyaç duyulan enerjiyi yaratmanın anahtarıdır.”

İtalya, Salı günü Wembley yarı finalinde İspanya’yı penaltılarla yendi, yani bir ekstra aldılar 16 saat hazırlamak. Southgate, “Kesinlikle biraz dezavantaj ama bununla başa çıkmanın en iyi yolunu bulmalıyız.” Dedi. “İtalya’nın rekoru olağanüstü – 10 finaller. Önümüzde büyük bir görev var, ama bunu zevkle üstleneceğiz.

“Robero’nun [Mancini] yaptıkları ve İtalya’nın son birkaç yılda oynadığı yol… Galibiyetler, yenilen az sayıda gol açısından kendisi için konuşuyor. Oyun tarzı olağanüstüydü.

“Rusya’da yarı finale çıkmak muhtemelen beklediğimizden daha öndeydi. Şimdi bir finale varmak için söylemek zor. Amacımız kesinlikle buydu. Başta başa çıkmamız gereken bu kadar çok sorun varken işlerin nasıl gelişeceğinden asla tam olarak emin olamazsınız. Ama biz oradayız ve şimdi harika bir fırsatımız var.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe