Haberler

Hırvat Ivan Perisic'in Covid testi pozitif çıktı ve İspanya kravatını kaçıracak

Hırvat Futbol Federasyonu Cumartesi akşamı yaptığı açıklamada, Ivan Perisic’in Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Internazionale kanat oyuncusu Salı günü İskoçya’yı 3-1 yendikleri maçta gol atarak İngiltere’ye ikinci olarak son bir yer garantiledi. D Grubunda. 32 yaşındaki çocuk artık 10 günlerini kendi başına geçirecek. -izolasyon ve dolayısıyla Pazartesi günkü Kopenhag’daki İspanya maçında kullanılamayacak.

Hırvat Futbol Federasyonu, diğer tüm oyuncular, personel ve delegasyon üyelerinin testlerinin negatif çıktığını söyledi. CFF’nin internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Cumartesi akşamı Hırvatistan Futbol Federasyonu, oyuncu Ivan Perisic’in yeni koronavirüs için pozitif test ettiğini gösteren Sars-CoV-2 virüsü için yapılan düzenli testlerin sonuçlarını aldı.

“Sağlık personeli Ivan’ı milli takımın diğer üyelerinden izole etti ve yetkili epidemiyolojik makamları durum hakkında derhal ve kapsamlı bir şekilde bilgilendirerek, koronavirüsün yayılmasına karşı korunmaya yönelik gerekli tüm önlemlere uyulduğuna dair kanıt sağladı.

“Perisiç 10 günlerini tecritte geçirecek ve bu süre zarfında Hırvat milli takımının maçlarına katılmayacaktır. Diğer tüm oyuncular, personel ve delegasyon üyelerinin testleri negatif çıktı.

“Milli takım, Haziran Pazar günü 32 bir charter ile Pula’dan yola çıkacak. Kopenhag’a uçuş, burada UEFA EURO’nun 613 İspanya’ya karşı bir tur maçı oynayacak. Pazartesi.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe