Haberler

İngiliz Trent Alexander-Arnold, uyluk sakatlığı nedeniyle 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmadı.

Trent Alexander-Arnold, uyluk sakatlığı nedeniyle Euro’dan ihraç edildi 22 İngiltere’nin Çarşamba günü Avusturya’yı 1-0 yendiği maçın son etapları. Liverpool sağ beki, onu dört ila altı hafta sahalardan uzak tutacak bir aksilik yüzünden harap oldu.

Alexander-Arnold’un kadroda olup olmayacağı konusundaki uzun tartışmaların ardından ve Dört sağ bek seçiminde sürpriz olan Gareth Southgate’in bir yedek seçmesi gerekiyor. James Ward-Prowse, Jesse Lingard ve Ollie Watkins, bekleme listesinde en çok öne çıkanlar ve Ward-Prowse favori gibi görünüyor, çünkü İngiltere’nin teknik direktörünün sadece dört saf orta saha oyuncusu var ve biri, Jordan Henderson, şüphesiz. Pazar haftasında Hırvatistan’a karşı açılış maçı.

Southgate, bu Pazar günkü Romanya maçına kadar seçimini açıklamayacak. Gecikme, tamamı son ısınma maçı için kadroda kalacak olan yedek oyuncuların antrenmanlarında daha fazla yoğunluk sağlayacaktır. Ben White ve Ben Godfrey diğer dış saha seçenekleri.

Futbol Federasyonu Alexander-Arnold için şunları söyledi: “Perşembe günü yapılan bir tarama

yaşındaki oyuncu önümüzdeki turnuvada oynayamayacağı için İngiltere kadrosundan çekildi ve rehabilitasyon için kulübüne geri döndü.”

Çarşamba gününün diğer önemli manşeti, takımlar ırkçılığa karşı mücadelede diz çöktüğünde bazı taraftarlar tarafından yuhalandı ve Southgate, İngiltere oyuncularının harekete devam edip etmeyeceği konusunda şüphe uyandırdı. Takımında görüş bildirecek ve Cumartesi günü yedi Manchester City ve Chelsea oyuncusu katıldıktan sonra bir karar verilecek.

Dönüşün ardından çeşitli zeminlerde yuhalamalar yaşandı. Oyuncular diz çöktüğünde taraftarların ve İngiltere hazırlık maçında da aynı şey oldu. Oyuncular diz çöktüğünde, hemen bir yuhalanma oldu, birkaç saniye sonra, stadyumun geri kalanı onu boğmak için alkışladı.

“Ne oldu [against Austria] muhtemelen oyuncularla bir kez daha konuşmam gerektiği anlamına geliyor çünkü bu konuda nasıl hissettiklerini görmem gerekiyor ve bu bizim için önemli bir tartışma,” dedi Southgate. “Mart ayında etkinin bir kısmını kaybettiğimize dair bazı endişeler olduğunu biliyorum [of the gesture] bu yüzden olanlardan sonra aynı şeyi yapmaya devam edip etmeyeceğimizi, farklı bir şey yapıp yapmadığımızı düşünmemiz gerekiyor ve eminim ki oyuncular bu konuda gerçekten iyi bir görüşe sahip olacaklar.”

Southgate, Avusturya’ya karşı üç ve bir– maçından sonra bir rol oynaması planlanan Henderson hakkında bir güncelleme sundu. yarım aylık kasık yaralanması sadece rahatsızlık hissetmek için işten çıkarılır. Teknik direktör Hırvatistan maçı hakkında şunları söyledi: “Onu oyundan çıkarmanın adil olacağını düşünmüyorum ama bence ne kadar futbol kaçırdığı herkes için açık. Zaman çizelgeleri, kaçırabileceği her antrenman seansında daha da zorlaşıyor ve Avusturya’ya karşı o maç dakikalarına sahip olmamak bir darbe.”

Henderson’ın potansiyel yokluğu Jude Bellingham ve Kalvin’i getiriyor. Phillips, orta sahada Hırvatistan’a karşı Declan Rice ile başlamak için çerçeveye girdi. Bellingham, 17, Avusturya karşısında tam çıkışından etkilendi ve Phillips bir omuz sakatlığından sonra formda. Southgate, “Tam eğitimde, tam güce sahip” dedi. “Haftanın başlarında, ikinci maçın [against Romania] ona iyileşmesi için mümkün olan maksimum süreyi tanıyacağına karar vermiştik.

“Bellingham başlamaya hazır mı? Hırvatistan’a karşı? Buna cevap vermenin en iyi yolu, onun sadece deneyim için burada olmadığını söylemektir. Jordan Henderson’ın Avusturya maçından önce ona formasını verdiğinde gerçekten güzel bir an yaşadık çünkü bu onun ilk başlangıcıydı ve Hendo biraz ondan bahsetti.

“ tüm grup ona saygı duyuyor. Birlikte oynuyor… Saygısızlık demek istemiyorum çünkü buradaki herkese büyük saygısı var ama antrenmanlarda onlara saygı duymuyor ve ilk günden beri onlarlaymış gibi yarışıyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe