Haberler

Manchester City başkanı, Kane bağlantıları arasında Agüero'nun yerini alacağına söz verdi

Manchester City başkanı Khaldoon Al Mubarak, kulübünün bu yaz transfer döneminde bir mesaj göndermeyi planladığını ve bu yaz Sergio Agüero’nun yerini alacağına söz verdiğini söyledi.

Şehir görünümü, Pep Guardiola’nın kadrosunu yeniden şekillendirmek için büyük harcama yapacak ve rekor golcü Agüero’nun Barselona’ya taşınmasının ardından doldurması gereken büyük bir boşluk olacak. Tottenham forvet oyuncusu Harry Kane, Etihad Stadyumu’na yapılan bir hareketle yoğun bir şekilde bağlantılıydı ve hatta Kevin De Bruyne’yi ideal takım arkadaşı olarak seçerken, Borussia Dortmund’dan Erling Haaland da olası bir hedef olarak lanse edildi.

City’nin dört yıl içindeki üçüncü Premier Lig şampiyonluğunun ve Şampiyonlar Ligi finaline ilk koşunun ardından – Chelsea’ye kaybettikleri yerde – Al Mubarak, kadrosunu geliştirmenin önemli olduğuna inanıyor.

“Ekibe sürekli olarak yetenek katmanız, yenilemeniz ve özellikle de yüksek seviyedeyseniz top, ”dedi kulübün web sitesiyle yaptığı röportajda. “Ligi kazandıktan sonra arkanıza yaslanıp mutlu olmak takım değildir, en büyük hata budur. Artık memnuniyet olmadığı, sadece ligi kazanmaktan memnun olmadığınıza dair güçlü bir mesaj gönderme zamanı.

“Sergio Agüero’da çok önemli bir efsaneyi kaybediyoruz, doldurulması çok zor ama bu ayakkabıları dolduracak doğru oyuncuyu bulacağımıza eminim. Takımda yatırıma ihtiyaç duyan başka alanlar var, çok fazla değil, sayılarla ilgili değil, kaliteyle ilgili.

“Kadro olağanüstü bir kadro, Premier’i kazanamazsın Lig’e gidin ve iyi bir kadronuz yoksa Şampiyonlar Ligi finaline gidin. Birkaç kilit pozisyonda kadroya kaliteyi getireceğiz. ”

Al Mubarak da Guardiola ile yolculuğun Şampiyonlar Ligi hayal kırıklığına rağmen devam edeceğini söyledi. City, İspanya’nın altında yerel olarak hakimiyet kurmuş olsa da, Chelsea’ye karşı 1-0 mağlup olmalarına rağmen hala Avrupa cevizini kırmayı başaramadılar.

Ancak Al Mubarak, City’de ısrar ediyor. Guardiola ile mutlu. “Bu ortaklık harika bir ortaklık oldu” dedi. “Doğru ortamda, çevresinde doğru altyapıya sahip. En büyük güvene ve en büyük ilişkiye sahibiz ve çok şey başardık. Yolculuk devam ediyor ve Pep mutlu olduğu ve biz mutlu olduğumuz sürece devam edecek. ”

Porto’daki hayal kırıklığı üzerine şunları ekledi:” Bu takımın sahip olduğu şeyden çok gurur duyuyorum. tamamlandı. Bir Şampiyonlar Ligi finaline ulaştığınızda – futbolun zirvesi, sporun zirvesi – bence inanılmaz bir başarı, her türlü tanımla dikkate değer bir sezon.

“Ama aynı zamanda Tutarlılık seviyesine ulaşmak için yıllarca süren sıkı çalışma, bu kulübün şu anda ulaştığı bir beklenti seviyesi – her yıl rekabet edecek bir kulüp.

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

“Her yıl kazanamazsınız ama her yıl orada olacağız. Bu, ileriye gitmek ve ne zaman aksilikler yaşarsak yeniden toplanıp daha güçlü geri gelmekle ilgilidir. Şampiyonlar Ligi finalini kaybettiğimiz için hepimiz ne kadar üzülsek de o finale geri döneceğiz ve daha da önemlisi söz verdiğim bu unvanlarla her zaman orada olacağız. ”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe