Haberler

Manchester City v Chelsea: Şampiyonlar Ligi finali – canlı!

20: 44

HEDEF! Manchester City 0-1 Chelsea (Havertz 42)

Chelsea sabırla ping atıyor … sonra öne doğru sıçrayın! Mendy, Mount’ı iç sahada bulan Chilwell’e doğru geniş sola geçer. Mount sol iç kanalda ilk kez top oynar. Havertz, Şehir savunmasında büyük bir boşluk olsa da peşinden koşuyor! Ederson kutunun kenarına gelir, ancak Havertz onu sola çevirir ve boş bir ağa yuvarlanır!

20: 42

40 min: Chilwell soldan derinlere doğru ilerliyor. Werner, Havertz’in yolunda topu yastıklamaya çalışıyor, ancak iki Chelsea forveti birbirine çok yakın ve barok bir karmaşa ortaya çıkıyor. Chelsea iyi atak yaptı; son topu bulamadılar.

20: 40

39 min: Zavallı yaşlı Silva devam edemez. Bankta hareket ederken gözyaşlarına yaklaşıyor, sonra zor durumda ama bu, onun yerine geçen Christensen’e doğru özel bir kestirmeden gitmesini engellemiyor ve ona en iyisini diliyor.

19: 39

37 min: Şehir zevk aldım 58 şu ana kadar sahiplik yüzdesi. Burada büyük sürpriz yok. Chelsea karşı koymak için bir şans beklemekten oldukça mutlu ve işte geliyorlar, topu kapıyor, Kante her iki tarafta da seçeneklerle yukarı sahada süzülüyor. Sağ iç tarafta Havertz’i arıyor, Zinchenko toparlanıyor ve blok yapıyor. Bu iyi bir son çare, ama Kante belki onun yerine soldaki seçeneklerinden birini kullanmalıydı.

20: 37

36 min: Silva mutlu değil. Onun omzu değil; kasıkta bir çekiştir. Özel Alanını temkinli hissediyor ve epeyce yüzünü buruşturuyor. Şimdilik devam edecek, gerçi Chelsea her ihtimale karşı Andreas Christensen ve Kurt Zouma’yı ısınmaya göndermiş.

20: 35

33 min: Chelsea derinden bir saldırı düzenlerken Gündoğan yüksek vuruşları yere kadar yükselir. VAR olası bir kırmızı kart hücumuna baktı, ancak dizine vurmak için sadece sarı.

20: 34

32 min: Şimdi Chelsea’de biraz alma sırası arkada bazı steril şeyler varken oyundan kaçtı. Şehir aksiyonunun telaşından sonra nefes almaya ihtiyaçları var.

20: 32

31 min: Yürüteç jetleri açar ve sağdan Chilwell’i geçer. Neredeyse tam anlamıyla Chilwell’i akışında bir tepe gibi dönerek gönderiyor. Ne kararlılık … ve altı yardalık kutunun önünde ne bir çarpı işareti yapıyor. Mahrez, ayak parmağıyla bağlantı kurmak için kaymaktan birkaç santim uzakta. Dün gece ayak tırnaklarını kesmemiş olsaydı 1-0 idi.

riyad mahrez of manchester city slides in.
Manchester City’den Riyad Mahrez içeri giriyor. Fotoğraf : Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Güncellenmiş

19: 30

29 min: Yavaş bir başlangıçtan sonra, Şehrin uyandığını söylemek güvenlidir. Sol kanatlarında çok sevinmeye başlıyorlar.

20: 28

27 min: Sterling brülörleri açar ve James’i geçmeye çalışır dışarısı. Neredeyse başarıyor ama James onu savuşturmak için iyi mücadele ediyor. Şehir hemen tekrar gelir, De Bruyne, kutuda aniden serbest kalan Foden için sol kanaldan bir pas attı! Ama sadece bir an için. Foden, Mendy’nin üzerinden ve sağ alt tarafa geçmeye çalışıyor, ancak şutu, teleskopik bacağı topu kalecisinin kollarına doğru balonlayan Rudiger’in saçma bir şekilde iyi bir son hendek mücadelesi tarafından engelleniyor.

manchester city’s phil foden is denied by chelsea’s antonio rudiger.
Manchester City’den Phil Foden, Chelsea’den Antonio Rudiger tarafından reddedildi. Fotoğraf: Manu Fernández / Reuters

Güncellenmiş

19: 27

25 min: James kıvrılıyor. Şehir temiz, sonra yukarı tarlada toplanıyor. Birkaç milisaniye içinde, top Mendy’nin ayaklarına geri döndü. Tüm açık, eğlenceli oyunlar için, hiçbir kaleci henüz ciddi bir tasarruf yapmadı.

19: 26

25 dk: Chelsea buzz Etrafta ve sonunda hayal kırıklığına uğramış Dias ortaya çıkar ve Kante’yi yere serer. Sağda tehlikeli bir pozisyonda serbest vuruş. Kutuyu yüklerler. Kári Tulinius, “Thiago Silva’ya dayanamıyorum,” diye söze başlıyor. “Muhtemelen uzun kariyeri boyunca yüzlerce maç oynamasını izlemiş olsam da, her zaman aklına gelen imajı 2014 Dünya Kupası yarı finalinde Almanya’ya karşı, Brezilyalı takım arkadaşlarının beceriksiz savunmada ustalık sınıfı vermesini çaresizce izledi. O zamandan beri ona acımayı bıraktığımı sanmıyorum. Umarım bu gece altın madalya alır. ”

20: 24

23 min: Havertz diğer ucunda küçük bir boşluk bulur ve haçı çok fazla olmayan canlı Chilwell’e doğru yuvarlanır. Ancak Chelsea hızla tekrar geldi, James sağdan geçerken Havertz, eve dönme umuduyla boynunu geri döndürdü. Taşların kaşları tam zamanında temizlenir.

20: 21

21 min: Söyledikten sonra, solda De Bruyne için Sterling tarafından gönderilen bir yer var. De Bruyne sınır çizgisine ulaştı ve bir köşeyi zorladı, ancak biraz erken gitti ve ofsayt için bayrak yükseldi. “Neredeyse 20 dakikalar geçti ve sanırım Werner Henüz ofsayt yakaladınız mı? Bunun olacağını kimse görmedi. ” Matt Dony, bayanlar ve baylar. Bütün hafta burada. Francesinha’yı deneyin.

kevin de bruyne of manchester city tries to evade reece james of chelsea.
Manchester City’den Kevin De Bruyne, Reece’ten kaçmaya çalışıyor Chelsea’li James. Fotoğraf: Susan Vera / EPA

Güncellenmiş

20: 20

19 min: De Bruyne ve Sterling solda net bir şekilde birleşiyor, ancak Azpilicueta’nın yaratılacağı çok az yer var ve Azpilicueta hızla bitiyor. Chelsea’nin üçüncü finalinde bir şeyler yapmak için mücadele eden birkaç City kaşlarını çattı bile.

20: 18

17 dk: Her iki takım da manevi olarak bastırıyor. Sonuç olarak birçok yanlış yerleştirilmiş geçiş. Yine de ilk kez çok iyi olanlar da var ve Chilwell Solda Mount’ı buluyor. Werner, kanalın aşağı kaymasıyla neredeyse net bir şekilde gönderilir, ancak uzaktaki direğe uzun süre kıvrılan Chilwell için geri çekilir. Tüm insanlardan Kante, başını diken diken eder. Chelsea bu açılış değişimlerinde mükemmeldi.

20: 17

15 dk: Werner kolayca birkaç gol atabilirdi ve burada bir köşe kazanıyor, Stones’u solda rahatsız ediyor ve sol alta doğru yanıp sönüyor. Top bir korner için savruldu, buradan … Ederson iddia ediyor ve Şehir kaçtı! De Bruyne sağdan kutuya dripling yapmaya çalışır ancak Kante tarafından durdurulur. Bu harika bir şekilde açık ve her iki takım da buna devam ediyor.

Güncellendi

8. 15 pm BST 20: 15

14 min: Chelsea tekrar City’ye geliyor, Mount Mahrez’de topu çalıyor, Chilwell sol iç kanala saldırıyor . İlk kez sol alt köşeye geçmeye çalışan Werner için geri adım atıyor. Ederson onu okur ve kaydeder.

Chelsea’den Timo Werner bir çekim yapıyor. Fotoğraf: Carl Recine – Pool / Getty Images

Güncellenmiş

20: 14

12 min: Werner ona sağdan saldırırken dengesini korumaya çalışan taşlar yine hata yapıyor. Şehir savunucusu, Werner’ın katil pası bulmasını engellemeye yetecek kadar yapar, ancak bu Stones’un sallantılı bir başlangıcıdır. Werner, o saçma özledim, son derece canlı görünüyordu.

20: 12

10 min: Şimdi Chelsea’nin uzun lansman sırası. Stones, Havertz’in sola kaymasına ve altı metreden gol atması gereken, ancak temiz hava tokatlaması yapan Werner için geri çekilmesine izin vererek boşluğunu yumuşatır. Güvensiz bir oyuncunun hareketi. Şehir, Sterling’e karşılık vererek öbür ucuna gider, ancak içindeki topu Rudiger tarafından kırbaçlanır. İyi eğlenceler, bu!

chelsea’s edouard mendy blocks manchester city’s raheem sterling.

Chelsea’den Edouard Mendy, Manchester City’den Raheem Sterling’i engelledi. Fotoğraf: David Ramos / Reuters

Güncellenmiş

20: 09

8 dk: Ederson bir Ortadan uzun bir pas geçer ve Sterling’i serbest bırakır. Bu kadar basit! Sterling, onu temiz bir şekilde aşağı indiremez ve James’in bir köşeden dışarı çıkmasına izin verir. Sterling, Suarez’e karşı Newcastle tarzında bunu adım adım atmış olsaydı, hedefe ulaşmıştı. Söylemesi yapmaktan kolay. Köşeden hiçbir şey gelmiyor.

raheem sterling (l) of manchester city is foiled by chelsea’s goalkeeper edouard mendy.
Manchester City’den Raheem Sterling (solda) Chelsea’nin kalecisi Edouard Mendy tarafından engellendi. Fotoğraf: Pierre-Philippe Marcou / EPA

Güncellenmiş

20: 08

7 dk.: Walker sağda Silva’dan daha iyi durumda, ama oyun faul nedeniyle geri çekildi. Brezilyalı defans oyuncusunun omzunda hafif bir çekişme. Silva acı içinde yüzünü buruştururken tutuyor, ancak şu anda devam etmesi güzel. Bunda çok fazla görünmüyordu, ama buradayız.

20 : 06

5 dk: Başlangıç, City’nin beğenisine göre biraz telaşlı, bu yüzden arka tarafta bir miktar steril bulundurma ile onu yavaşlatıyorlar. Birkaç erken sinir yatışması gerekiyor.

20: 04

4 dk: Werner için daha fazla alan ght. Doğru şekilde kontrol edemeyen Havertz için kenara koşar ve geri çekilir ve top Ederson’un eline fışkırır. Chelsea bu iki erken Werner patlamasından etkilenecek.

20: 04

3 dk: Che lsea toplandı ve akşamın ilk saldıran tipini başlattı, Werner sağdan aşağıya doğru ilerliyor. Taşlar kapıyı kapatır.

20: 02

1 dakika: Chels’den biraz gergin bir başlangıç Özellikle ikna edici olmayan bir tarzda arka hatlarında topla oynarlarken, City çok baskı yapıyor. Bundan sıyrılırlar. Her iki hayran grubu da bunu veriyor bol.

20: 02

Şehir başlama vuruşu … ama sadece diz çekildikten sonra. Irkçılığa yer yok. Ona meydan okuyun. Onu rapor et. Değiştir. Dışarı at. Bir yuhalama dalgası, ancak bir çok daha yüksek alkış dalgası.

Güncellenmiş

19: 01

İşte takımlar geliyor! Sınırlı kapasiteye rağmen Dragao’da Bedlam. Harika bir karşılama. Şehir taraftarları o kadar heyecanlı ki, resmi Uefa Şampiyonlar Ligi marşını bu kadar yuhalama zahmetine girmiyorlar. Kaptanlar Kevin De Bruyne ve Cesar Azpilicueta flama takas ediyorlar. Madeni paralar fırlatıldı, yumruklar çarptı. Bir dakika sonra çıkacağız. Temos jogo! Tim Stappard, “Vamos jogar daha iyi” diyor.

7 . 57 pm BST 19: 57

Maç öncesi posta çantasına bir kez daha dalma. “Fulham taraftarı olmak için ne güzel bir gün: Brentford play-off finalinde ve Chelsea Şampiyonlar Ligi finalinde” diye başlıyor Richard Hirst. “Brentford’un Fulham’ın üzerinde bir bölüm olmasına üzülsem de, muhtemelen tüm yakın ıskalamalarından sonra bunu hak ediyorlar. Vaftiz kızım ve ailem de Brentford taraftarıdır, bu yüzden aşk yerel rekabetin önüne geçer. Ama Chelsea için böyle bir muafiyet yok – hadi City! ”

Gary Byrne büyük soruyu sorar:“ John Terry stadyumda, tam takım hazır mı? ”

Ve işte Tim Daly:“ Scott Carson, ünlü bir geceden on altı yıl sonra Şampiyonlar Ligi finalinde yedek kaleci olarak ikinci görünümünü yapıyor. istanbulda.” İyi nokta, bu. City kazanırsa Carson, 14 – Manchester United’ın Benfica’ya karşı yedek kalecisi olan Jimmy Rimmer tarafından yapılan kısa kalecilik maçları arasındaki yıllık fark 1968, ardından Aston Villa için ilk dokuz dakikayı Bayern Münih’e karşı oynadı 1971 omzunu bırakmadan önce, genç Nigel Spink beklenmedik kahraman. Bu gece üçüncü tercih Carson’ı iş başında görürsek, öyle ya da böyle bir hikaye olacak.

19: 44

Biraz düşünceli Pep Guardiola’nın maç öncesi düşünceleri … “Kazanma şansına sahip olmak oyun, saldırmak zorundasın. Elbette savunmalısın, herkese ihtiyacımız var. Eminim ikinci yarı baştan çok farklı olacaktır. Chelsea arkada beş oynuyor, o bölgede belirli oyunculara ihtiyacımız var. ”

… ve rahatlamış, gülümseyen Thomas Tuchel, ikisi de BT Sport ile konuşuyor. “Son sözlerimiz vardı ama şimdi her şey söylendi. Yapmak zorundayız, biliyorlar ve bunu bilmeleri iyi, çünkü bu maça bizim tarafımızdan karar verebilecek olan onların kalitesi, ekip çabası. Biraz yükseklik için gittik, Timo ve Kai’nin birbirlerine karşı iyi hisleri var. Christian Pulisic’i dışarıda bırakmak zor bir seçim ama buna ihtiyacımız var 15 veya 16 bugün bu oyunu bitirmek için umarım olumlu bir şekilde. Umarım güçlü başlayabiliriz ama daha güçlü bitiririz. Bu büyük bir rakip, Avrupa’da büyük bir oyun ve biz buna hazırız. ”

19: 32

Chelsea soyunma odasına bir göz atın.

Şehir belirlenen ev sahibi taraftır, ancak her iki takım da ilk maçlarında oynayabilecektir. seçim renkleri. Premier Lig’de olduğu gibi, City’nin gök mavisi ile Chelsea’nin kraliyet tonu arasında bir çatışma olmadığına karar verildi.

a quality tassel on that pennant.

a quality tassel on that pennant.
Bu flama üzerinde kaliteli bir püskül . Fotoğraf: Darren Walsh / Chelsea FC / Getty Images

19: 21

Chelsea’nin teknik danışmanı ve kahramanı 081, BT ile konuşuyor Spor ve bunun için belirir. “Son adım genellikle en zor olanıdır. Oyunun penaltılara gitme ihtimali büyük. Umarım takım kazanacağımızdan emin ve hazırdır. Manchester City, yenilmesi zor bir takım. Taktik bir oyun olmasını beklemenize rağmen eğlenceli bir oyun olacak. ”

19: 15

Maç öncesi posta çantasına dalma. Bu akşamki maça zamanında gideceğiz, ama ilk iş önce. “Uzun yıllardır Lizbon’da ikamet eden bir İngilizce çevirmen olarak, ‘It’s on’ çevirisine yardım etmem gerektiğini hissediyorum, diye başlıyor John Elliott, bir kelime Portekizce ve tamamen Google Translate’e güveniyordu. “Ligado”, “elektriksel olarak” açık veya kapalı anlamında “açık” dır. Gelecekteki referansınız için, Portekizce’ye çok daha iyi ve daha deyimsel bir çevirinin ‘Temos jogo!’ Olacağını düşünüyorum. (Bir oyunumuz var!). ”

Bu arada 1986 Tam Üyelerin Kupası finali ikişerli olarak sel gibi yağdı. “Oradaydım!” Matthew Holt yazıyor. “Pat Nevin hedeflerimiz için yaklaşık dört oynanamaz orta attı, sonra son beş dakika içinde City gol atmaya başladı ve sadece son düdük tarafından durduruldu. Bugün tekrar edin, Wee Pat’ın hayaleti Werner’ın bitirmesi için birkaç tane koysun! ”

Yerimiz Fife, Angus ve Perth & Kinross muhabir Simon McMahon şunları ekliyor: “O Tam Üyeler Kupası Finali için Chelsea takımında beş İskoç, tabii ki otobiyografisi The Accidental Footballer olan Johnny Marr’a benzeyen Pat Nevin de bu arada mükemmel. Billy McNeill de City’yi yönetiyor. Bu gece Chelsea’nin yedek kulübesindeki tek İskoç temsilcisi olan Billy Gilmour, Şampiyonlar Ligi şampiyonu yaşta madalya alabilir . Nevin’in Tam Üyeler gong’unu değiştireceğinden şüphe duyuyorum. ”

Johnny Marr elbette bir Şehir hayranı. Ben Dokumacıyım.

19: 02

Herkes Pep’in kurcalamaktan vazgeçtiğini düşünüyordu ki bu her zaman başarılı olmamıştır bu yarışmada onun için eğlence var, ancak bir büyük sürpriz: elinde tutan oyuncunun olmadığı çok hücum eden bir kadro. Ne Fernandinho ne de Rodri başlar, bu da Pep’in kendi tarafının aslanın tadını çıkarmasını beklediğini gösterir. mülkiyet payı. Bu cesur bir çağrı, çünkü ters giderse birkaç soru sorması gerekecek. İlkay Gündoğan dün antrenmandan çıktıktan sonra zinde, Raheem Sterling başlıyor, Oleksandr Zinchenko sol bekle başını salladı ve Sergio Aguero tekrar çığır açan kahraman olacaksa, gelip bunu bir alt olarak yapması gerekecek. . Bir diğeri 94 dakika kazanan, kimse?

Chelsea’nin seçimi nispeten düşük. N’Golo Kante ve Edouard Mendy oynamaya uygun. Ben Chilwell, Marcos Alonso’nun önünde seçiliyor, Timo Werner ve Kai Havertz ise Mason Dağı’nın yanında yer alıyor.

Güncellenmiş

18: 46

Takımlar

Manchester Şehir: Ed erson, Walker, Dias, Stones, Zinchenko, Gündoğan, De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Sterling, Foden.

Subs: Steffen, Carson, Ake, Jesus, Aguero, Laporte, Rodrigo, Torres, Mendy, Fernandinho , Cancelo, Garcia.

Chelsea: Mendy , James, Thiago Silva, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Jorginho, Chilwell, Mount, Havertz, Werner.

Subs: Arrizabalaga, Alonso, Christensen, Pulisic, Caballero, Zouma, Kovacic, Giroud, Hudson-Odoi, Ziyech, Gilmour, Emerson Palmieri.

Hakem : Antonio Miguel Mateu Lahoz (Valencia).

Güncellenmiş

6. 44 pm BST 18: 44

Manchester City ve Chelsea daha önce iki finalde daha karşılaştı. 2019 City’nin penaltılarla kazandığı ancak şimdiden sadece Maurizio Sarri ile ayrılmayı reddeden Kepa arasındaki akıl almaz kavgada hatırlanan Lig Kupası finali. Ama bunu boşverin. Büyük olanı 1986 Tam Üyeler Kupası finali, belirli bir neslin gözünde asla zirveye çıkamayacak dokuz gollü bir gerilim. Chelsea ve City o zamandan beri uzun bir yol kat etti, ancak ne olursa olsun bazı şeyler altın olarak kaldı.

18: 32

Yöneticilerin kendilerine gelince … peki, hepimiz Thomas’ı hatırlıyoruz Geçen yıl PSG buz kutusunda oturan Tuchel, bacağı tamamen Withnail & I’deki çiftçi gibi birbirine bağlıydı Chelsea ile hemen geri döndü, art arda sezonlarda farklı kulüpleri finale taşıyan ilk kişi oldu. Bu arada Pep Guardiola, finalde patron olarak üçüncü kez karşımıza çıkıyor ve Barcelona’da galip geldi 2009 ve 2011. Bugün bir hat-trick yaparsa, tarihte iki farklı kulüple Avrupa Kupası’nı kazanan altıncı teknik direktör olacak ve şu ana kadar Ernst Happel (Feyenoord 1970, Hamburg 1983), Ottmar Hitzfeld (Borussia Dortmund 1997, Bayern Münih 2001), José Mourinho (Porto 2004, Internazionale 2010), Jupp Heynckes (Real Madrid 1997, Bayern 2013) ve Carlo Ancelotti (AC Milan 2003 ve 2007, Real Madrid 2014). Oyuncu olarak birkaç kez görünün, kazanın 1986 ve kaybetme 1994 Barca ile ve bu, Avrupa’nın en önemli etkinliğiyle oldukça bağlantılı.

18: 22

Bu bakire katılan hemen hemen herkes için bölge (yani menajerleri görmezden gelirseniz). Her takımın yalnızca bir üyesi daha önce Şampiyonlar Ligi finalinde oynamıştır ve ne ither’in özellikle mutlu anıları var. İlkay Gündoğan, Borussia Dortmund için çıktı 2012, penaltı noktasından puanlama Bayern Münih’e 2-1 yenildikleri maçta. Bu arada Thiago Silva, geçen yıl aynı Bavyera parti boklarına yenilen Paris Saint-Germain takımının kaptanıydı. Mateo Kovačić Real Madrid için oradaydı 2017 ve 2018, ancak yalnızca kullanılmamış yedek olarak bakılıyor.

18: 14

Chelsea hayranları da büyük günlerinin tadını çıkarıyor. İşte kafasının üstünü renklendiren biri. Porto’yu kasıp kavuran ITV ident çılgınlığı göz önüne alındığında, LWT şeridini istedi , sadece sanatçının turuncu boyasının olmadığı söylenmelidir. Önemli değil: Stamford the Lion, bu zararlı UV ışınlarına karşı bol miktarda koruma sağlayacak, çünkü Porto’da güzel, ılık ve muhteşem güneşli bir gün oldu. Takvimdeki en büyük oyun için mükemmel koşullar.

“... and a pint of turps, please.”
“… ve bir bardak turp lütfen.” Fotoğraf: Chris Lee – Chelsea FC / Chelsea FC / Getty Images

18: 02

Her iki takımın taraftarları da Super Bock’a çıktı. İşte en iyi giyinen. Apt de. Granada, Avrupa Kupasının popülerleşmesinde en önemli rol oynayan oyunculardı ve kameraları Busby Babes’ın istismarlarını iletmek için hazırdı, Old Trafford yolun hemen aşağısındaydı. 1957 United ve Real Madrid arasındaki yarı, tamamen yeni ITV’de, ancak yalnızca Granada bölgesinde canlı olarak yayınlanan ilk kişiydi. İlk dört dakika kaçırıldı; Eh, hala gösterilecek reklamlar vardı ve hakem başlama vuruşunu erteleyecek havasında değildi, soğukta ortalıkta durmayı gerektirecek bir karar.

an ident that should give you a nice warm coronation street earworm, or, if you’re very unlucky, this blood-chilling number.

Size güzel ve sıcak bir Coronation Street kulak kurdu vermesi gereken bir kimlik veya çok şanssızsanız bu kan dondurucu klasik. Fotoğraf: Miguel Riopa / AFP / Getty Images

Güncellenmiş

15: 08

Önsöz

28 Şampiyonlar Ligi Finali … Ya da işleri doğru bir şekilde yapıyorsak, tarihe ve romantizme uygun şekilde dikkat edersek, 65 Avrupa Kupası finali. Her şey yolunda gitmiş olsaydı, dünya futbolunun en büyük ve en ihtişamlı kulüp maçının son baskısı için İstanbul Atatürk’teydik, ancak koronavirüs bunun bedelini ödedi ve bu yüzden herkes Porto’daki erişimi daha kolay Estádio do Dragão’ya gitmeyi başardı. Bir açıdan utanç verici, öteki dünyevi Atatürk, doğaüstü bir mevsimin çöküşü için uygun bir yer olurdu … ama Douro’da bir gün, bir B Planının tam bir parçası!

Manchester City ilk Avrupa Kupası finalinde oynuyor. Başladıkları bir yolculuğun sonu 1968, Malcolm Allison, kendisinin ve Joe Mercer’in İngiliz şampiyonlarının Avrupa hakkında konuşacaklarına söz verdiğinde ” eski Real Madrid günleri… Bence bu Avrupalıların çoğu korkak. ” Yeterince büyük konuşmayı yaptıktan sonra Fenerbahçe’ye karşı ilk engelde düştüler. Harika Lee-Bell-Summerbee tarafı sonunda eve bazı Avrupa gümüş eşyalar getirdi ve 120 Kupa Galipleri Kupası, ama o gece herkes, City’s 2-1, BBC1’de muhteşem bir teknik renkle FA Cup finalini canlı olarak izliyordu. Gornik Zabrze’yi yenmek, gece geç saatlere kadar siyah-beyaz olaylara düştü. Bahtsız bir olay her zaman şehrin geri döndüğü günlerdi.

Yine de zaman değişiyor ve bu akşam milyonlarca insan izliyor olacak çünkü majisterial City nihayet Allison’ın sözlerine uymaya çalışıyor. Şehir puanladı 59 25 Şampiyonlar Ligi maçları. Puan verdiler Bütün bunlar belirlenmiş bir forvet olmadan! Bu gece ikinci Avrupa önemsiz şeylerini ve ilk Avrupa Kupalarını kazanmanın favorileri.

Üçüncü Avrupa Kupası finalinde oynayan Chelsea, bu konuda söyleyecek bir şeyi olacak. Emekliler kupayı kazanmalıydı içinde 2007, yalnızca John Terry’nin donması için Manchester United ile karşı karşıya olduğu an; onu kaldırdılar 2012, Didier Drogba Bayern Münih’e karşı saat. Bu yılki finallere koşmaları, City’nin etkileyici bir eşiti oldu ve yeni İspanyol şampiyonları Atletico Madrid’i çok fazla telaşsız görürken, sadece gösterişli bitirme, ünlü Real Madrid’e karşı bir kriket skoru elde etmelerini engelledi. Bu gece başarırlarsa, birkaç Avrupa Ligi ( kazanarak ikinci Avrupa Kupası ve toplamda altıncı büyük Avrupa kupası olacak , 2019 ) ve Kupa Galipleri Kupaları (1971, 1998) geçmişte.

Chelsea bu maça, son dört maçından üçünü kaybetti. FA Cup finalinde sancılı bir yenilgi ve Aston Villa’da onlara ilk dörde mal olabilecek bir mağlubiyet. Şehrin favori olmasının bir başka nedeni, o zaman… Pep Guardiola’nın tarafına karşı son halini düşünene kadar: FA Cup yarıda 1-0 galibiyet, ve Etihad’da ligde 2-1 galibiyet.

O halde her iki taraf için de durum oluşturmak kolaydır, bu tam olarak Avrupa Kupası finalinden önce olması gerektiği gibidir. Takım haberleri ve takip etmek için çeşitli sıkıntılar. Başlama vuruşu saat 20: 00’de (yerel ve BST). Başladı!

Güncellenmiş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe