Haberler

Mikel Arteta, David Luiz'un sezon sonunda Arsenal'den ayrıldığını görmek üzücü

Mikel Arteta, iki sezonun ardından Haziran sonunda Arsenal’den ayrılacak olan David Luiz’u kaybetme ihtimalinden dolayı “üzüntü” hissediyor. 33 – yaşındaki oyuncu, sözleşmesinin süresi dolduğunda ayrılmayı kabul etti ve Arsenal’in kadrosunun kapsamlı bir şekilde yenilenmesi beklenen ilk adımı işaret etti .

Arteta, geçen Haziran ayında bir sezon uzatması imzalayan ve kulübün en çok kazananlarından biri olan David Luiz ile şirketten ayrılma kararının karşılıklı olduğunu öne sürdü. Yönetici, “Son birkaç ayda çok net görüşmeler yaptık” dedi.

“Geçen yıl zaten büyük bir karar vermiştik Covid dünyasında sözleşmesini uzatmak zorunda kaldığımızda maaş kesintileri ve her şey.

“Bunu bir sezon daha uzatmayı başardık. Elinden gelenin en iyisini yaptı: Ona elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım ve kulüp de yaptı. Bazı konuşmalardan sonra, bunu şimdi yapmanın en iyi yolu olduğuna karar verdik. ”

David Luiz 73 Chelsea’den katıldığından beri karışık büyü. Arteta geçmişte Brezilyalı’nın sahadan uzaklaştığı etkiyi parıldayan bir şekilde konuştu ve varlığının gözden kaçırılacağına inanıyor. “Ondan öğrenmekten gerçekten zevk aldım,” dedi. “Takımda her seferinde çok yardımcı oldu ve ben de üzüntü duyuyorum çünkü oyunculara duygusal olarak bağlanıyorsun.

” İlk önce, maksimum faydayı elde etmemiz gereken oyuncu, o zaman o kişi. Bu aşamalara geldiğinde, zor ve acıtıyor çünkü bu ilişki artık sona erecek, en azından onu her gün görmemekle birlikte. ”

Diğer bazılarına dair şüpheler var. kıdemli oyuncular. Stamford Bridge’den gelişinden bu yana hayal kırıklığı yaratan bir sezonun ardından bir hamle ile bağlantılı olan Willian hakkında sorulan Arteta, “Sözleşmeli olan her oyuncunun önümüzdeki sezon bizimle birlikte olma olasılığı çok yüksek.”

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Sözleşmesini ötesine 2023 uzatmak için hiç iştah göstermeyen ancak kısa süre önce Alman medyasına konuşan Bernd Leno hakkında benzer bir not aldı. Gitmek için acelesi olmadığını. Arteta, “Burada iki yılı var ve buraya ait,” dedi.

Arsenal Çarşamba günü Crystal Palace’ı ziyaret etti ve büyük olasılıkla yeni Konferans Ligi olmak üzere Avrupa’ya katılma umutlarını canlı tutmak için bir galibiyet istiyor. hiç değilse. David Luiz’un Selhurst Park’ta ya da Pazar günü Brighton’a karşı finalde bir hamstring sakatlığından dönüp dönmeyeceğinden emin değiller, yani kulüp için son maçını oynamış olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe