Haberler

Morecambe, penaltı tartışmalarının ortasında League One'a tırmanmak için Newport'u batırdı

Geçmiş yapıldı. Sonra 14 Lig İki Morecambe’deki sezonlar sonunda çıkış kapısını buldu, ancak kaçının beklediği bir şey değildi. Carlos Mendes Gomes’in tartışmalı uzatma cezası, . – lig dışı yılların varlığı, ilk kez İngiliz futbolunun üçüncü sırasına yükseldi.

Çok yıllık küme düşme mücadeleleri, Morecambe, Derek Adams görevi devraldığında Futbol Ligi’nin sonunu kaybetti. On sekiz ay sonra ve bölümün en düşük bütçesiyle mucize tamamlandı.

Adams birçok hayran kazandı ve Bradford City ile bağlantılı. Karideslerin en güzel saatlerinden sonra bile geleceği konusunda hiçbir güvence vermedi. Bugün tamamen tarih yazmakla ilgiliydi. Bunu sezon boyunca istisnai olarak yaptık. Morecambe ile bir kontratım var ve bunun için oynuyoruz. Söyleyebileceğim tek şey, hiçbir anlaşma yapılmadığı. ”

Oyun çok fazla gürültü içeriyordu, ancak nadir bir kalite anı Ryan Haynes’ın yedek John O’Sullivan’ı düşürmesine yol açmadan önce sihirle çok az şey içeriyordu. . Bobby Madley bir ceza verdi, ancak ne kadar az temas olduğu bölgenin dışına çıktı. Adams meydan okurcasına, “Oyuncumuz defans oyuncunun karşısına çıkıyor ve oyundan atılmadığı veya ceza alamadığı için şanslı” dedi. “Açık bir penaltı vuruşuydu.”

Reddedilen, Newport’un menajeri Michael Flynn aksini düşündü ve aynı zamanda hakemin kendi tarafına erken bir nokta vuruşu verememesine de neden oldu. Mickey Demetriou’nun uzun atış, Morecambe kalecisi Kyle Letheren’ın topu net bir şekilde yumruklamak için uçtuğunu gördü. Önce Scott Bennett geldi ve başını salladı, Letheren bir darbe indirdi. Kısır değildi, ancak VAR mevcut olsaydı, farklı bir sonuca varılabilirdi.

carlos mendes gomes celebrates after scoring from the penalty spot.
Carlos Mendes Gomes, penaltı noktasından gol attıktan sonra kutluyor. Fotoğraf: Richard Heathcote / Getty Images

Flynn, kulübü için büyük etkileri olan kararları ele almadan önce, nazikçe rakiplerini tebrik etti. “Bu büyük oyunlarda VAR’a sahip olmalısınız. Bütün sezon bunu yapmadığımız bahanesiyle geri gelecekler, bu yüzden etik değil. Bu bir sürü saçmalık. Play-off finalinden başka hangi ligde oynayacağınızı belirleyen bir oyun yok. Yani bu bir polis. İki korkunç karar ve oyuncularım, kulüp ve taraftarlar için içim yandı. ”

Newport, topa hakim oldu, ancak Morecambe’nin kayıt yaptırması bir saatten fazla sürerken, yalnızca yarı şansları ayarlayabilirdi. hedefe yönelik çaba. Ryan Cooney’den 25 – bahçe atışları Tom King tarafından uzaklaştırıldı, Letheren, Liam Shephard’ın diğer uçtaki kıvırma atışına akıllıca tepki vermek zorunda kaldı. Letheren, Ryan Haynes’in uzatma anında serbest vuruşta bahşiş verdi.

Arada Morecambe taraftarlarının en çok korktuğu an geldi: Kevin Ellison zamanı. 42 – bir yaşında yüksek saat Adams onu ihtiyaç fazlası olarak görmeden önce Morecambe ile birlikte göründü. Flynn ona bir anlaşma teklif etmeden önce fabrika vardiyalarını toplamanın eşiğinde olan Ellison, iki tarafın Mart ayında bir araya gelerek eski menajerinin yüzünde çılgınca kutlama yaptığında gol attı. Hollywood senaryosu mu? Eh, şans uzatmalarla geldi ama Nicky Maynard’ın merkeziyle bağlantı kuramadı, varlığı Joss Labadie’nin arkasından gelmesini engellemeye yetti. Ya da Newport kaptanının bir şekilde altı metreden yukarı kalktıktan sonra inanmanızı isteyeceği şey budur. Bir dakika sonra belirleyici hedef geldi.

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Geçmişte 12 aylar Morecambe üç trajedi yaşadı. Savunmacı Christian Mbulu geçen Mayıs’ta aniden öldü 18 ve kulüp o zamandan beri yiğit Dickie Danson’u ve 1974 FA Kupa kazanan kaptan Bob Baldwin. kendinizde, Coventry City’de yapılan bir beraberlikle Futbol Ligi statüsünü gol farkıyla korumuş olmak , kulüp şimdi Sheffield Çarşamba günü, Sunderland ve Ipswich’i Ağustos ayında ağırlayacak. Adams, “Eğer inanıyorsan, bir yere varırsın” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe