Haberler

Neco Williams, izin günlerinde yapılan antrenmanın kendisini Galler görevine hazırladığını açıkladı

Neco Williams, Liverpool’daki izin günlerinde ekstra antrenmanların Avrupa Şampiyonası finalleri için maç kondisyonunu geliştirmenin anahtarı olduğunu açıkladı.

20 yaşındaki oyuncu Galler’in Cumartesi günü Arnavutluk’a karşı oynadığı açmaz da dahil olmak üzere son üç maçına başladı, ancak ligde sadece üç başlangıç ve üç yedek maçta yer aldı. Jürgen Klopp’un geçen sezonki ligi.

4590

Williams, kampa normal maç süresinden kısa sürede gelen birkaç oyuncudan biri ancak Cumartesi günü Galler’in İsviçre’ye karşı A Grubu açılış maçına başlamaya hazır görünen defans oyuncusu, Liverpool’daki iş yükünü bireysel seanslar yaparak artırmanın yardımcı olduğunu söyledi.

“Eğer çok fazla futbol oynamadıysanız, antrenmanda ekstra yapmak, tatil günlerinize gelmek ve vücudunuza dikkat etmek zorundasınız. daha fazla koşuyor, ”dedi Williams. “Tam olarak yaptığım şey bu. Normal futbol oynamıyorsanız, kondisyonunuzu kazanmak için sadece kulübünüze güvenemezsiniz.

“Takımda bir yer kazanmak için büyük bir şansım olduğunu biliyordum ve Kondisyonumu en üst seviyeye çıkarmak istiyorsam ekstralar yapmam gerekiyordu. Antrenmanlardan veya maçlardan sonra koşular yapmam gerekiyordu.”

Aaron Ramsey, Ben Davies ve Joe Allen’a Euro’ya hazırlanırken verilen dakikalar 2020 yedek menajer Robert Page ve geçen hafta iki hazırlık maçında da yer alan üçlü tarafından dikkatli bir şekilde yönetildi. Ramsey, Ekim ayından bu yana Galler’deki ilk maçında bir saat oynadı.

Davies, bir baldır yırtılması nedeniyle turnuvayı kaçırabileceğinden korktuğunu ancak geldikten sonra İsviçre’ye karşı başlamaya hazır olduğunu söyledi.

“Zaman geçtikçe kesinlikle endişeler vardı,” diyen savunma oyuncusu, kendisini üç ay sahalardan uzak tutacak bir sakatlıktan söz etti. “Dakikaları kemerimin altına almak güzeldi. Kendimi iyi hissediyorum ve hazır hissediyorum.

“Bazı oyuncuların yeteri kadar maç yapmadığını söyleyebilirsiniz ama geçtiğimiz sezona ve bu sene devam eden maç sayılarına bakarsak eğer geliyorsak. biraz tazelik ile onu alacağım.”

Davies, Galler kadrosundan beş yıl önce yarı finale yükselen sekiz kişiden biri ve bununla eşleşebilecekleri konusunda kararlı. bu sefer başar. “Sanırım biz 2020 ‘den tüm çocuklar, sakatlıklar ve diğer koşullar nedeniyle birlikte sahaya çıkmayalı uzun zaman oldu” dedi.

“Bu taban ve herkes formda ve iyi genç oyuncular geldiğinde, aynı seviyelere ulaşmamamız için hiçbir neden yok.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe