Haberler

'Özel olacak': kapılar yeniden açılırken gitmeye can atan spor ve hayranlar

Jane Utley Pazartesi Oakwell’e geldiğinde 4, 500 şanslı Tykes’tan biri olacak akşam. Barnsley taraftarı, takımının Swansea ile Şampiyona play-off yarı final ilk ayağı olan on yıldaki en önemli maçını oynamasını izleyecek. Yerdeki diğer tüm hayranlarda olduğu gibi, 14 aylardaki ilk maçı olacak.

“Salı günü sesimizi kaybetmiş olacağımızı düşünüyorum” diyor. “Bence insanlar bunu gürültülü hale getirmeye çalışacak. Eminim normalde orada oturan herhangi biri katılmak ve daha fazla bağırmak isteyecektir çünkü bu özel olacak, değil mi 14 aylar orada değil. ”

Utley, Barnsley’i sezonda en fazla 100 kez izleyeceğini söylüyor. salgın öncesi zamanlar. Erkekler takımı evde ve deplasmanda, alt – 23 takımı, alt – 18 s. Ben de imza topluyorum ama belli ki hepsi Covid ile bitti” diyor.

Barnsley, İngiliz futbolunun ikinci liginde fırtınalı bir sezon geçirdi, genç oyuncularla dolu bir ekiple dinamik ve çekici futbol oynadı. Hayranlar onları bir kez göremediler. Utley, geçen sonbaharda bir pilot maçından söz edildi, “sonra Boris bizi üçüncü sıraya koydu” diyor. Şimdi, üçüncü adımda hükümetin aşamalı yeniden açılış hayranları geri döndü ve en azından Barnsley’in durumunda tam zamanında.

spor takviminde, bir dizi spor, taraftarların tekrar içeri girmesine izin verme fırsatını yakaladı. Barnsley, saat 20: 00’de Oakwell’de başlayacak ve Bournemouth ile Brentford arasındaki diğer play-off yarıları, onlardan önce altıda planlanmıştı. Öğleden sonra Redcar ve Carlisle’de, akşam Leicester ve Windsor’da da at yarışı yapılacak. Ragbi birliğinde Premiership liderleri Bristol Gloucester’ı alırken Newcastle da Northampton’ı oynadı.

Süper Lig taraftarları ağırlamak için altı maçından beşini hafta sonundan Pazartesi gecesine taşıdı. Geçtiğimiz sonbaharda elit sporun taraftarlarının geçici ve kısa ömürlü bir dönüşü olduğunda, İngiltere’nin kuzeyinin çoğu gözden kaçtı ve Rugby ligi, Eylül ayının sonunda bir hafta önceden haber verilerek dört planlanmış pilot maçı iptal edildi.

Süper Lig Pazartesi günkü maçlar öncesinde yaptığı açıklamada, “Taraftarların fikstüre katılamaması büyük bir boşluk bıraktı” dedi. “Oyuna dahil olan herkes için – yöneticiler, maç görevlileri, taraftarlar ve özellikle tutkudan beslenen oyuncular için – Pazartesi gecesi, neleri kaçırdığımızı hatırlatmanın yanı sıra, normalliğe doğru bir geri adım ve daha büyük kalabalıklar gelecektir. ”

Daha büyük, kapasite kalabalığı umudu tüm sporlarda tutarlıdır. Rugby liginden Premier Lig’e kadar, tüm elit sporların finansal olarak uygulanabilirliği, taraftarlar tamamen geri dönmeden sorgulanmaktadır. Devlet desteği ve ticari krediler, kulüplerin ve yarışmaların bu noktaya gelmesine izin verdi, ancak yazın her şeyin normale dönmesi için açık bir çaresizlik var.

Hiç olmayacak mı? pandemi öncesi olduğu gibi yine de görülecek. Utley, pek çok kişiye Barnsley’in maçına bilet almaktan bahsetmediğini, oyuna girmek istemediğini itiraf ediyor. Bildiği kişiler, her birine kendi zaman çizelgeleri verildiğinde birlikte giremeyeceklerini itiraf ediyor. Destekçilerin yönettiği Redfearn bar kapatılacak.

Özet

“Hayır aynı şey olmayacak” diyor. “Maçı canlı izleyeceğiz, ancak çıkartmalı tek yönlü sistemler var, yiyecek ve içecek yok çünkü masalarda oturamıyoruz. Maçı izlerken tuvaletleri temizleyeceklerini, böylece devre arası için hazır olacaklarını ve ikinci yarıda tekrar temizleneceklerini söylediler. ”

Ancak tuhaf bir deneyim olacak, yine de bir eşleşme. Utley, “Onu canlı izleyebildiğim ve sadece evde aşağı yukarı zıplayıp annemin neler olduğunu görmesini istemekten heyecan duyuyorum,” diyor. Daha kendiliğinden olacak. [to the play-off final] Üzerinden geçmek pastanın kreması olacak ama çok fazla köprüyü geçmeyeceğiz, önce maça varıyoruz. ”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe