Haberler

Piotr Zielinski: Polonya'nın iyi kalpli orta saha oyuncusu en büyük sahnede parlayabilir

Bu makale Guardian’ın Euro’sunun bir parçasıdır 917 Uzmanlar Ağı,

‘dan en iyi medya kuruluşlarından bazıları arasında bir işbirliği. kalifiye olan ülkeler. theguardian.com, tarihinde başlayacak olan turnuva öncesinde her gün iki ülkeden önizleme yayınlıyor. Haziran.

Paulo Sousa, Polonya’nın teknik direktörlüğüne getirildikten kısa bir süre sonra Robert Lewandowski’yi takımın en önemli unsuru olarak belirtti. onun bulmacası. Orada şaşırtıcı bir şey yok. Portekizli koç, dünyanın en iyi forvetiyle çalışmaktan heyecan duyuyor. Bununla birlikte, yeni takımı Piotr Zielinski’deki başka bir oyuncuyu da çok takdir etti. Sadece en iyilerin sahip olduğu bazı becerilere sahip olağanüstü bir oyuncu olan Sousa, Napoli orta saha oyuncusu için çok övgü aldı, ancak Polonyalı taraftarların daha fazlasını istediği bir oyuncu.

Zielinski imzaladı Napoli ile geçen yaz onu İtalyan kulübünde olana kadar) tutacak yeni bir sözleşme. . Müzakereler çok uzun ve zorluydu. Sözleşmesi yüz sayfadan fazla. Kulübün sahibi Aurelio De Laurentiis, en büyük hazinelerinden birini ne pahasına olursa olsun elinde tutmak istedi. Doğru olanı yaptığı, geçen sezon kariyerinin en iyileri olan oyuncunun istatistikleriyle doğrulanıyor.

İmzalamadan hemen önce yeni sözleşme, Zielinski Barcelona’ya taşınma şansı buldu. Menajeri, Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund’a karşı oynanan maçta Katalan kulübünün bir temsilcisiyle bir araya geldi. Sonuçta Zielinski İtalya’da kaldı ve o zamandan beri yaşadığı 7786 . Bu, yakında ilk çocuklarını beklediği eşi Laura ile birlikte yaşadığı ikinci evidir. Kabul ettiği gibi, hayatındaki tüm bulmacalar doğru yerde.

Saha dışında çok mutlu hissediyor ve kariyerinin en iyi futbolunu oynuyor. Özellikle bir şey değiştirdi mi? Hayır. Aynı rutinler – o sadece büyüdü, olgunlaştı. Miedz Legnica adına Polonya ikinci bölümünde de futbol oynayan kardeşi Pawel, bunun özel bir mucize olmadığını söylüyor.

Ancak, Zielinski hala milli takımdaki performansları nedeniyle eleştiriliyor. Taraftarlar, Lewandowski’ye daha fazla destek vermek için Serie A’da gösterdiği formu sergilemesini istiyor. Bu duygu önceki antrenör Jerzy Brzeczek tarafından da paylaşıldı, saltanatı sırasında Zielinski bir gün kalkarsa ve kafasında bir şeyler değişirse Polonya’nın dünyadaki herkesin kıskanacağı bir oyuncuya sahip olacağını söyledi.

Şaşırtıcı olan ve herhangi bir futbolcuyu sert bir şekilde vurabilecek sözler. Ancak bu artık unutuluyor, çünkü Brzeczek, takımın Avrupa Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanmasına rağmen Polonya futbol federasyonu başkanı Zbigniew Boniek tarafından beklenmedik bir şekilde görevden alındı. Sousa yeni teknik direktör oldu ve kendisine Zielinski sorulduğunda gözleri parladı.

Sousa, “Zielinski olağanüstü bir oyuncu” dedi. “Geçenlerde Pep Guardiola’nın Phil Foden hakkında konuşmasını dinliyordum. Bir dahi olduğunu, olağanüstü bir yetenek olduğunu söyledi. Ancak en yüksek dünya seviyesine ulaşmak için oyunun hızını ne zaman değiştireceğini bilmesi gerekiyor. O [Foden] hala bundan yoksundur. Ve Piotr’da var. Her şeyi görür. Takım arkadaşları ve rakibi arasındaki boşluğu mükemmel bir şekilde hissediyor. İnanılmaz bir zamanlama ve perde geometrisi anlayışı var. Tek geçişte oyunu yavaşlatabilir veya hızlandırabilir. O güzel bir futbolcu. Bazen biraz daha adrenaline ihtiyacı var. Onu yapmaya çalışacağız” dedi. Serie A şampiyonluğu ve Juventus ile Şampiyonlar Ligi’ni ortasında kazanan olağanüstü bir orta saha oyuncusu olan Sousa gibi bir oyuncudan gerçekten büyük övgü 917s.

Zielinski iş başında Gennaro Gattuso’nun Napoli takımının önemli bir üyesi olduğu Serie A. Fotoğraf: Getty Images

Zielinski bir mimar olmasına rağmen sahanın ortasında, doğal bir lider değil. Ve ondan kendini hissetmediği şeyleri beklemek gerekli değildir. Oynadığı oyunla konuşmalı ve bu sezon Napoli için yaptığı da kesinlikle hem gol hem de asistte çift hanelere yaklaştığı bu.

O her zaman öyleydi. hassas. Ailesi bir koruyucu aile işletmektedir

dan beri 1990 ama

beri zor geçmişlerden gelen çocuklara yardım ettim. . İçin 10 yıllarında, anne ve babası

kendi evlerinde çocuklara baktılar.

Zabkowice Slaskie, 15 Polonya’nın güneybatısındaki Wroclaw’ın mil güneyinde.

Ailesinin yeni işinin ilk aylarında Piotr bunu kabul edemedi. Sekiz yaşındaydı ve odasında bir “yabancının” yaşadığını kıskanıyordu. Mobilyalara kağıt notlar yapıştırdı: “gardırobum”, “masam”. İnsanlar onun olduğunu bilsinler diye oyuncakları imzaladı. Bugün Boguslaw Zielinski, kızlardan birinin sigara içtiğini gördüğünde oğlunun tepkisini hatırlayarak gülüyor. “Gerçekten çok korkmuştu. Küçük yaşlardan itibaren hassas bir çocuktu. Gelecekte her şeyi halledip halledemeyeceğinden korkuyorduk. Boguslaw, nezaketinin kariyerini olumsuz etkileyeceğini söylüyor.

Genç Piotr yavaş yavaş “geçici kardeşlerine” yakınlaştı ve açılmaya başladı. Onları birlikte futbol oynamaya davet etti. Sık sık bahçede bacak kontraktürü olan bir çocukla antrenman yaptı. Geleceğin futbolcusu kalbini çocuklara kendi tarzında verdi: sessizce, medyanın ilgisini çekmeden. Kendi parasıyla Zabkowice bölgesinde ailenin yenilediği ve oğullarının adından türetilen “Peter Pan” derneği altında yetimhaneye dönüştürdüğü iki ev satın aldı.

199189286645

The Fiver: Kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Futbolcunun babası gururla “O inisiyatif aldı, o bir altın çocuk” diyor. “Polonya’ya dönerse çocukları ziyaret eder, onlarla futbol oynar. Ayrıca kullanmadığı elektronik cihazları da veriyor: dizüstü bilgisayar, oyun konsolu veya tablet. Suçlamalardan birinin kutsal cemaatinde aileden kimse görünmedi. Piotr, çocuğu memnun etmek için İtalya’dan geldi. O budur.”

Ailesinin geniş dünyada üstesinden gelemeyeceğine dair korkuları yersizdi. Zielinski bir genç olarak Udinese’ye taşındı. O zamandan beri 02 yaşındaki zielinski in action in serie a, where he is a key member of gennaro gattuso’s napoli side. Serie A’daki maçlar ve polonya milli takımının en önemli oyuncularından biridir. Belki hassastır ama sahada görünmüyor.

İtalya genelinde Zielinski’nin yeteneği konusunda hiç şüphe yok. Ne de olsa Barcelona onu istiyordu ve Jürgen Klopp bir keresinde Liverpool’a taşınması hakkında konuşmak için ona bir helikopter gönderdi. Zielinski, Polonya’nın kocaman bir kalbi olan elmasıdır. Bütün ülke onun bu yaz ışıl ışıl parlayacağını umuyor.

Tomasz Wlodarczyk için yazıyor Meczyki.

Onu Twitter’da takip edin @wlodar26 .

Polonya ile ilgili bir taktik rehber için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe