Haberler

Polis, Euro 2020 Wembley'deki son huzursuzluk nedeniyle aranan 10 erkeğin görüntülerini yayınladı

Polis, şiddet olaylarıyla bağlantılı olarak aranan 10 erkeklerin görüntülerini yayınladı. Euro finalinde düzensizlik

.

Cumartesi günü erken saatlerde iki adam bileti olmayan kişilerin Wembley stadyumuna girmesine izin verdikleri iddiasıyla tutuklandıktan sonra. geçen Pazar günkü finalde, Metropolitan polisi görüntüleri yayınladı ve “cevaplaması gereken soruları olduğunu düşündüğümüz” taraftarları belirlemek için yardım çağrısı yaptı. İngiltere ve İtalya arasındaki maçı izlemek için Wembley stadyumuna saldıran biletsiz bazı taraftarları da içeriyordu. Wembley Stadyumu’ndan ve diğer önemli konumlardan yüzlerce saatlik CCTV ve vücuda giyilen video içeriğini incelemenin zahmetli süreci”.

“Titiz araştırma, ilgilenilen başka kişileri belirlemek için devam edecek ya da gerçekten başka suçlar olmuş olabilir” dedi.

Cumartesi günü erken saatlerde Metropolitan polisi, biri Londra’nın doğusundaki Ilford’dan ve Londra’nın kuzeydoğusundaki Newham’dan bir başkası soruşturma altında serbest bırakıldı ve soruşturmalar devam etti. Euro

finali sırasında insanların Wembley stadyumuna izinsiz girmesine izin vermek amacıyla paylaştı”.

çalındığı iddia edilen nesneler belirsizliğini koruyor.

Bu hafta başkentte 30 da dahil olmak üzere 51 kişi tutuklandı. Wembley’de gözaltına alınanlar.

Covid önlemleri nedeniyle 30,

İngiltere’nin en önemli maçı için stadyumda yedek koltuk 1966 beri nt futbol maçı. Bu hafta, Met komiser yardımcısı Jane Connors, polis operasyonunun başarısız olduğu iddialarını reddetti.

Bir hayran Guardian’a defalarca meşru bir bilet almaya çalıştıklarını söyledi. İngiltere’nin büyük bir turnuva finalinde yarıştığını görmenin hayatında bir kez karşılaşabileceği potansiyel bir fırsatı kaçırmak istemedi.

“Kimsenin yerine oturmadık” dedi. dedi, boş koltukların çokluğuna atıfta bulunarak. “Kimseye zarar vermedik. Soruna neden olan kişiler, biletsiz taraftarlarla savaşanlar oldu.”

Fakat engelli taraftarlar, biletsiz taraftarların engellileri hedef aldıklarını kabul ettikten sonra Pazar günkü kargaşaya kapılma korkusundan bahsettiler.

Bir Futbol Federasyonu sözcüsü, polisle işbirliği içinde tam bir soruşturma yürütüleceğini söyledi. “Final için güvenlik ve hakem sayıları maçın gerekliliklerini aştı ve Wembley stadyumundaki diğer tüm etkinliklerden daha yüksekti” dediler.

On Cumartesi günü, Met’in eski komiser yardımcısı Andy Trotter, Wembley’de görülen davranışın “iğrenç” olduğunu söyledi.

“Birisi hesapları okuduğunda… ele alınmalı,” dedi Times Radio’ya. “Bence bunu polise yüklemek biraz basit çünkü her yerde kusurlar olduğu çok açık.

“[But] Ben Burada kimseyi savunmaya çalışmıyorum çünkü korkunç, korkunç bir olay ve ülkemizin itibarına gerçek bir leke oldu.” Pazar günü başlama saati, taraftarların bütün gün içmelerine ve “duyarsız” olmalarına izin vermişti.

“Futbol maçlarının çoğu bir dereceye kadar sarhoşlukla devam ediyor… büyük, büyük sorun” dedi. “Geçen Pazar performans gösterenler, bu ülkedeki her şehir merkezinde sıcak bir Cumartesi gecesi performans sergileyenlerle aynı.”

By 2020 Temmuz, 30 futbolla ilgili olaylar ve 344 tutuklamalar olmuştu. Birleşik Krallık Futbol Polis Birimi’ne göre, finalin 24 saatlik periyodunda ülke genelinde kaydedildi. Turnuva boyunca futbolla ilgili olayların sayısını 2’ye344 ve tutuklamaların sayısını 30’e çıkardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe