Haberler

Robertson, Billy Gilmour'a Şampiyonlar Ligi'ni kazandıktan sonra aç kalmasını tavsiye etti

İskoçya’nın Euro 2020 kadrosunda iki Şampiyonlar Ligi galibinin yer alması, daha önce kuşatılmış bir futbol ulusunun moralini artırdı. Kaptan Andy Robertson, geçen Cumartesi madalyayı Chelsea’nin yerine kullanılmayan bir yedek olarak alan Billy Gilmour’a bu başarının tadına varması için tüyo verdi.

19 – bir yaşındaki Euro çağrısı, ülkesinin tam kadrosundaki ilk kadrosuydu. Ailesiyle izin verildikten sonra, Gilmour uluslararası ilk çıkışını – neredeyse kesin olarak yedek kulübesinden – İskoçya, Çarşamba akşamı Portekiz’de Hollanda ile karşılaştığında yapabilir.

Robertson, Şampiyonlar Ligi’ni Liverpool ile 2019 kazandı ve sordu aynı deneyimin değişip değişmeyeceğini Gilmour’un bakış açısını değiştirip değiştiremeyeceğini söyledi: “Sadece sizi değiştirmesine izin verirseniz sizi değiştirir. Billy ile birkaç kez konuştum ve ufak adam yapabileceği her şeyi başarmak için çok aç görünüyor

“Şampiyonlar Ligi galibi madalyasını bu kadar erken alabilmek inanılmaz ama ben yapmıyorum onun biteceğine inanıyorum. Artık daha fazlasına aç olacak. Başarıya ve benim için ve tüm Liverpoollu gençler için bir sonraki sezona gidip Premier Lig’i kazanmamıza neden oldu.

“Bu hissi aldığınızda, aldığınızda Akşam dışarıda aileniz ve hayranlarınızla yaptığınız kutlamalar sizi daha fazla acıktırıyor ve eminim Billy de aynı olacak. Önünde büyük bir kariyeri var ve çok iyi başladı. Alçakgönüllü, aç kalacak ve çok daha fazlasını başarmaya devam edeceğinden hiç şüphem yok. ”

İskoçya yöneticisi Steve Clarke, Porto’da periferide de olsa Gilmour’un rolü ile desteklendi. Chelsea adına çok sevindim, dedi. “Kariyerimin uzun bir bölümünü Chelsea’de geçirdim, bu yüzden tekrar kazandıklarını görmekten çok memnun oldum. Ama aynı zamanda Billy için de çok sevindim. Rahat ve iyi bir yerde. ”

Clarke için hepsi gökkuşakları ve tek boynuzlu atlar değil. John Fleck tarafından döndürülen pozitif bir Covid – 19 testi, Sheffield United orta saha oyuncusunun İskoçya’nın sahip olduğu İspanya’da tecrit edilmesi gerektiği anlamına gelir. eğitim kampındaydı ve 14 Haziran. İskoçya partisinin geri kalanı üç olumsuz test verdi.

“Biz 99. 9 Clarke, kuluçka dönemiyle birlikte İspanya’ya gelmeden önce John’a sahip olacağından% emin, ”dedi. Umarım bu izole bir durumdur. John ile konuştum, o iyi ve hiçbir semptomu yok. Onun için mümkün olduğunca iyi zamanını odasında geçirmeye çalışacağız. Odasına bir egzersiz bisikleti koyacağız ve onu hareket ettireceğiz.

“Ona bakacağız, yapabileceğimiz tek şey bu. Ancak bu durumun büyük hikaye olmasını gerçekten istemiyoruz. Asıl hikaye, kampta olmamız ve şimdiye kadar harika zaman geçirmemiz. ”

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Frank de Boer, Hollanda menajeri , Jasper Cillessen’i kalecinin koronavirüsten kurtulmasının ne kadar süreceği konusundaki belirsizlik nedeniyle Euro kadrosunun dışında bıraktı. Cillessen geçen hafta pozitif çıktı. De Boer, “Bunu Jasper için inanılmaz derecede üzücü buluyorum ama dalmak zorunda kaldım” dedi. “% 99% tekrar formda olmasının ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Risk almak istemiyorum. ”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe