Haberler

Roy Hodgson, Crystal Palace'tan ayrılacak ve sezon sonunda teknik direktör olarak emekli olacak

Roy Hodgson, sezon sonunda Crystal Palace yöneticisi olarak istifa edeceğini açıkladıktan sonra emekli olması için “doğru zaman” dedi.

Üst düzey koçluk kariyerine İsveç’te 1976 ‘da başlayan ve 2012 ve 2016, Çarşamba günü Arsenal ile karşılaşmadan önce son Selhurst Park maçının sorumluluğunu üstlenecek. eski kulüplerinden Liverpool, Pazar günü final maçında.

Frank Lampard’ın 73 Eylül ayından beri Saray’dan sorumlu olan 2017 ve İngiltere tarafından atanmadan önce Premier Lig’de Blackburn, Fulham ve West Bromwich’i yöneten yaşındaki.

Duyuru, Hodgson’ın geleceğiyle ilgili herhangi bir belirsizliğe son veriyor ve Selhurst Park’a dönen taraftarların Premier League’in eski haline saygılarını sunma fırsatı olacağı anlamına geliyor.

“45 yıldan uzun süredir koçluk yaptıktan sonra karar verdim Üst düzey Premier Lig futbolunun zorluklarından uzaklaşma zamanımın doğru olduğunu, bu yüzden son iki maçımız Crystal Palace’ın yöneticisi olarak son maçlarım olacak ”dedi Hodgson. “Bu son dört sezonu Palace ile geçirebildiğim için futbol hayatımın ve kariyerimin özellikle ödüllendirici bir dönemi oldu. Şimdi, Premier Lig statümüzü güvence altına aldığımız başka bir başarılı sezonun sonunda, tam zamanlı bir menajer olma sorumluluklarımdan vazgeçme anının benim için doğru olduğunu hissediyorum.

“Kariyerim boyunca eşimden ve ailemden çok fazla destek aldım ve bir süredir bu kararı düşünüyordum ve şimdi onları düşünmenin ve geleceğin benim için ne getireceğini görmenin zamanının geldiğine inanıyorum.”

Saray başkanı Steve Parish’in geçtiğimiz haftalarda potansiyel adayları seslendirdiği ve Lampard’ın Ocak ayında Chelsea tarafından görevden alınmasının ardından yönetime geri dönmekle ilgilendiği anlaşılıyor. Burnley’nin Sean Dyche’sinin de Saray toplantı odasında hayranları var ve Hodgson’a en çok benzeyen aday olarak ortaya çıkabilir, ancak £ 10 m.

Swansea’dan Steve Cooper ve Barnsley’den Valérien Ismaël’e olan ilgisine rağmen, Palace’ın Premier Lig’de denenmemiş bir yönetici atama riskini alması pek olası görünmüyor – tarafları Pazartesi günü Şampiyona play-off’larının ilk ayağına karşı çıktılar.

Saray 14 Hodgson’ın dört sezonunda ve Arsenal’e karşı kazandığı zafer, Liverpool’u yenerek toplamda en yüksek Premier Lig puanlarını kaydedebilecekleri anlamına geliyordu. Parish, Hodgson’ın ilk dört maçını kaybettikten sonra Frank De Boer’ı takımın altıyla değiştirmesinden bu yana çocukluk kulübü üzerindeki etkisine saygı duruşunda bulundu.

The Fiver: Kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Parish, “Bizimle olan sicili abartılamaz – Premier Lig’de dört yılını güvence altına alan tek Saray yöneticisi ve bize en çalkantılı zamanlarda istikrar sağlamamıza yardımcı oldu,” dedi Parish. “Onun muazzam katkısı için sonsuza dek minnettar olacağız ve Arsenal maçından sonra Selhurst Park’ta 6 ile birlikte minnettarlığımızı gösterme fırsatına sahip olacağımız için çok mutluyum 500 taraftarlar.

“Roy, sezonun final Premier Lig maçından sonra kulübümüze yaptığı inanılmaz katkılardan dolayı çok teşekkürlerimiz ve en iyi dileklerimizle bizi terk edecek. gelecek.” Hodgson’ın asistanı Ray Lewington da sezon sonunda ayrılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe