Haberler

Scott McTominay, Avrupa Ligi final kaybını İskoçya'nın kazancına dönüştürmeye hazır

Alex McLeish’in İskoçya’nın menajeri olarak talihsiz ikinci görev süresine yönelik eleştiriler arasında kayboldu, bariz bir şekilde olumlu bir mirasın teslimi oldu. Scott McTominay’i uluslararası bağlılığını doğduğu ülke olan İngiltere’den ziyade İskoçlara taahhüt etmeye ikna eden McLeish’ti.

McTominay’in kulüp ve ülke genelindeki formu 2020- sezonu, İskoç taraftarların futbol oynadığı gerçeğinin altını çizdi. McLeish’e teşekkür edecek çok şey var. Euro’da 2020, McTominay İskoçya’nın umutlarının ve hayallerinin merkezinde olacak.

McTominay Pazar akşamı Euro öncesi son hazırlık maçında İskoçya Lüksemburg ile karşılaşacağı için olası bir başlangıç. 24 yaşındaki oyuncu, Manchester United’ın Avrupa Ligi finalinde Villarreal’e yenilmesinin hayal kırıklığını çabucak atlatmış görünüyor. 26 Mayıs’ta yurtiçi sezonunu tamamlayan .

“Sadece bir finali kaybettiğinizde kötü hissediyorsunuz ama bu bir kıvılcım yakıyor ve o duyguyu bir daha yaşamak istemiyorsunuz,” dedi McTominay. Maçı izledim ve nerede yanlış yaptığımızı veya takım olarak yapmamız gerekeni yapmadığımızı anladım. Bu bir daha asla yaşamak istemediğim bir duygu ve daha fazlası için devam etmem için içimde bir kıvılcım yaktı.

“Bir ara verdim, geri dönmek güzel çocuklarla ve ben gitmeye hazırım. Bunu dört gözle bekliyorum [the Euros] ve yola çıkmak için sabırsızlanıyorum. Her çocuğun hayali bunun gibi büyük turnuvalarda, Dünya Kupalarında ve Avrupa Şampiyonalarında oynamaktır, yani bu bir ayrıcalıktan başka bir şey değildir. Bu, kariyerimde daha sonra geriye dönüp müteşekkir olacağım bir şey.”

Orta saha oyuncusu İskoçya kavramını dizginliyor – İngiltere, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti’nin de yer aldığı bir grupta dördüncü tohumlar – turnuva katılımı için minnettar olmalıdır. McTominay, “Gelip oynamamızı istiyorum, burada rakamları uydurmak için bulunmuyoruz” diye ekledi. “Bunu daha önce söyledim ve bu yorumun arkasındayım. Gidip potansiyelimize göre oynamamızı istiyorum.”

McTominay’ın milli hizmete olan bağlılığı, özellikle teknik olarak benimsemiş bir ulus için değil, sadece kendisine değil, onun yarattığı çevreye de olumlu yansıyor. Steve Clarke. Clarke, “Takımda büyük kulüplerde oynayan ama kesinlikle gururlu ve ülkeleri için iyi şeyler yapmaya kararlı çok sayıda çocuğumuz var” dedi. “Olmak istediğin yer orası.

“Grup olarak ne kadar çok başarı elde edersek o kadar iyi olacak. Gruba giren gençlerimiz var ve bir sonraki turnuva için açlıklarını geliştirmelerini istiyorsunuz.”

Clarke, Avrupa Ligi yenilgisini McTominay ile konuştu, İskoçya’nın menajeri bunu belirledi. yıldız dönüşlerinin çoğu, Gdansk’taki kendi önemli gösterisine odaklandı. Çarşamba günü Hollanda’ya karşı 2-2 berabere kalan İskoç gösterimi – McTominay da dahil olmak üzere önemli oyuncular – Clarke’ın tekrarlayan pozitifliğinin hak ettiği noktaya döndü. İskoçya Cumartesi günü İspanya’daki eğitim üssünden ayrıldı; Büyük Dükalığın başkentindeki Stade Josy Barthel’de gerçekleşecek olan Lüksemburg karşılaşmasının ardından İngiltere’nin kuzeydoğusuna doğru yola çıkacaklar.

“Bütün çocuklar bu sezonda muhteşemdi. eğitim,” dedi müdür. “Bu kamp, ne kadar iyi oldukları konusunda biraz aydınlatıcı oldu.

“Kesinlikle harikalardı. Hollanda performansında bunun birazını gördünüz ve umarım Lüksemburg’a karşı biraz daha fazlasını görürsünüz. Baş antrenör olmak ve bu antrenmanları izlemek bir zevkti.”

The Fiver: Kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Clarke bırakacağını açıkladı 2020 tarihinde Wembley’de İngiltere’ye karşı da dahil olmak üzere Euro 2020 maçlarından önce diz çöküp oynamayacaklarını takımına Haziran. İskoçlar son zamanlarda maçlardan önce ırkçılık karşıtı mesajlarla dayanışma içinde olmayı seçtiler. İngiltere’li oyuncuların Çarşamba günkü Avusturya ile yapacağı görüşmeden önce diz çökmesine zemin oluşturan yuhalama, İskoçya’dan olası bir yaklaşım değişikliği ile konuya odaklanmayı keskinleştirdi.

“Muhtemelen bir konuşma bu. İlk oyunumuzu oynamadan önce oyuncularla birlikte olacağız, ”dedi Clarke. Ardından, turnuva boyunca bunu hangi yoldan yapacağımıza, ırkçılığa karşı durmak mı yoksa diz çökmek için mi karar vereceğiz. Takım olarak karar vereceğiz ve bunu turnuva boyunca taşıyacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe