Haberler

Southgate, İngiltere'de penaltı fiyaskosunun bir daha olmayacağını söyledi

Gareth Southgate, İngiltere’nin Riverside Stadyumu’nda Romanya’yı 1-0 yendiği maçta Jordan Henderson’ın Dominic Calvert-Lewin’den penaltı görevi aldığı bölümün tekrarlanmasına izin vermeyeceğini söyledi. .

Kalabalığın bir bölümünün tekrar başlama vuruşundan önce diz çöken oyuncuları yuhaladığı bir günde, Calvert-Lewin kendi tarafının ikinci penaltısını kazandığında kafa karışıklığı hüküm sürdü.

İngiltere’nin belirlenmiş oyuncuları Marcus Rashford ve James Ward-Prowse saha dışındaydı. Henderson, Calvert-Lewin’den aldığı golü kurtardığında Southgate mutsuzdu ve Southgate mutsuzdu.

“Dominic’in topu almasını bekliyordum ve Hendo üzerinden geçince onun yaptığını sandım. Bunun olduğundan eminim, bu yüzden ne olduğunu kontrol etmem gerekecek” dedi İngiltere’nin menajeri. “Bir dahaki sefere sıralamayı alacağız.

“Maçın başında Marcus ve James Ward-Prowse aday gösterildi ve ikisi de ayrıldı. Ama o sırada sahadaki kaptan Hendo’ydu. Kararı verecek olan oydu. Santrafor olarak Dom olsaydım, bu kadar kolay kabul etmeyebilirdim.”

Şubat ayında kasık sakatlığı geçirdikten sonra ilk kez yedek kulübesinden çıkan Henderson, İngiltere’nin Hırvatistan’a karşı Euro’da oynayacağı açılış maçı için büyük bir şüphe olmaya devam ediyor 4197. Southgate, “Hendo’nun içinde bulunduğu durumu biliyoruz” dedi.

“Bugün fiziksel olarak onun için ileriye doğru bir adım, turnuvada bir şekilde oynayabilmesi onun için önemliydi ve bu onun için önemliydi. Bunun ne olabileceği konusunda gerçekçiyiz. Formda olmasına şapka çıkarmıyoruz. Onu iyi bir seviyeye getirebilirsek bu da bir bonus.”

Rashford’un penaltısıyla galip gelen Southgate, takımlar diz çöktüğünde seyircilerin tepkisinden memnun olmadı. ırkçılığa karşı mücadelede. “Maalesef ne olacağını bekliyordum” dedi.

“Grup olarak kabul ettik. Yaptığımız ve inandığımız şeyi durdurmayacak. Bu, oyuncularımıza ve çalışanlarımıza verdiğim desteği durdurmayacak. Bununla yaşamak zorunda kalacağız.”

Southgate, yaralı Trent Alexander-Arnold’un yerine geçecek isim olacak ve Ward-Prowse’dan etkilenmişti. Southgate, “Prowsey’in tüm hafta boyunca profesyonelliği ve yaklaşımı, dışlanmanın yarattığı hayal kırıklığı göz önüne alındığında birinci sınıftı” dedi.

“Karar ille de bugünkü performanslarla ilgili olmayacak. Konumsal olacak ve en çok korunmaya ihtiyacımız olduğunu hissettiğimiz alan olacak.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe