Haberler

Tartışma devam ediyor ama Southgate şimdiye kadarki en iyi İngiltere kadrosunu tanımış olmalı

T işte uluslararası futbolda kimlere değil takımda ama kimin dışında. Bir XI’nin nasıl işleyeceği konusunda çok az düşünce ve dışlanmış olanlara sözde utanç verici muameleye karşı çok fazla öfke var, geçen Ekim ayında İngiltere, dünyada 1 numaralı takımı yendiğinde yeni bir saçmalık zirvesine ulaşan bir eğilim, Belçika ve maç sonrası sohbetlerin çoğu hala Jack Grealish’in nasıl oynaması gerektiğiyle ilgiliydi.

Gareth Southgate’in Salı günü dahil olma eğilimi o kadar yaygın ki , bir 33 – keseceği geçici kadro 26 gelecek hafta. Verilecek tek gerçek kararlar Eric Dier, Michael Keane, Danny Ings ve Patrick Bamford’un ihmalleriydi – ve o zaman bile Ollie Watkins’in Bamford ve Ings’e tercihi, Mart ayında Aston Villa’nın öne çıkmasıyla gerçekleşti. San Marino’ya karşı Dünya Kupası elemelerinde yedek kulübesi.

Bu kapsamda, son kadroyu seçmeden önce beklemek kararsızlık olarak görülebilir, ancak acımasızlık belki de liderlikte abartılmış bir niteliktir. On iki oyuncu, bu haftaki Avrupa finallerine katıldıkları için kadroya geç katılırken, Harry Maguire ve Kalvin Phillips sırasıyla ayak bileği ve omuz problemleri taşırken, Jordan Henderson kasık sakatlığından dönüyor ve Grealish, uzun bir süre sonra geri döndü. shin şikayeti ile yokluk. Sadece bu hafta antrenmanı değerli kılmak için bile bir siper alma ihtiyacı var.

Kapaksız merkez savunma oyuncusu Bens, White ve Godfrey ve dördüncü kaleci Aaron Ramsdale neredeyse kesin olarak kısa süre sonra oyundan çekilecekler. İngiltere alelacele. Önümüzdeki hafta tuhaf anlar yaşama potansiyeli var, ancak dahil olan hiç kimse, Kenny G’yi yatıştırıcı bir atmosfer yaratmak için kullanmasına rağmen, bir otel odasını parçaladığında La Manga’da tam anlamıyla gidecek gibi görünmüyor. Glenn Hoddle’ın final takımının bir parçası olmayacağını söyledi 1998 Dünya Kupası.

Fitness sorunları varsa, Southgate için oyuncuların her zaman planlarının bir parçası olduklarını düşünmelerine izin vermek, onları tatilden geri çağırmak zorunda kalmaktan kesinlikle daha iyidir. . Kimse Trevor Sinclair olmak istemiyor 2002.

Gerçek tartışmaların olduğu yerlerde, Southgate neden uygunluğu ve formu olabildiğince geç değerlendirme fırsatını kullanmasın? Bu tartışmaların en büyüğü sağ arka tarafta. Mart ayında kadrodan ayrılan Trent Alexander-Arnold, 33 ama son kadroyu oluşturmak için Kyle Walker, Kieran Trippier ve Reece James ile bir savaşla karşı karşıya.

gareth southgate
Gareth Southgate’in İngiltere’deki resmini gölgeleyen fitness soruları ve kulüp finalleriyle yedekleme seçeneklerini değerlendirmesi gerekiyor. Fotoğraf: Eddie Keogh / The FA / Getty Images

Alexander-Arnold, şüphesiz, çok yetenekli bir oyuncu, ancak Southgate için doğru bir sağ bek türü olmayabilir. Sezonun ikinci yarısındaki gelişmiş formu veya savunma nitelikleri hakkında konuşmak konunun biraz dışındadır: doğal olarak nispeten ileri bir pozisyonda hareket eder, bu da bu şekilde katkıda bulunmuştur 26 Son üç lig sezonu.

Ondan daha derin çalışmasını istemek, oyununun büyük gücünü yok etmek olur, ancak yüksek oynamak onun arkasında rakiplerin istismar edebileceği bir alan olduğu anlamına gelir – Toni gibi Kroos, Liverpool’un Şampiyonlar Ligi mağlubiyetinin ilk yarısının ilk yarısında Real Madrid’e çok başarılı oldu. Liverpool, baskısıyla bu soruna karşı elinden gelenin en iyisini yapabiliyor: Madrid’e karşı sorun, Kroos’un pasını ölçmek için birkaç saniyesinin olduğu gerçeğinden daha az hedefliyordu.

Uluslararası menajerler için mevcut zamanın olmaması ve Euro’nun muhtemelen tükenmiş oyuncular tarafından karakterize edilmesi muhtemeldir – kadro büyüklüğündeki artış tarafından kabul edilen bir şey – Southgate belki de gerekli baskı seviyesine ulaşamamasına neden olabilir ve bu yüzden Alexander-Arnold değil üç yüksek kaliteli, daha az saldıran sağ destek mevcut olduğunda kumar oynamaya değer.

The Fiver: kaydolun ve günlük futbol e-postamızı alın.

Bu geniş taktiksel sorunlar Southgate’in umarım şimdiye kadar çözmüş olduğu sorulardır – bu yüzden, tüm bu esneklik genellikle takdire şayan bir özellik, Mart ayında arka üçten arka dörde geçmesi endişe verici olabilir. Önümüzdeki birkaç gün, zindelik ve formla ilgili belirli soruları yanıtlamak ve ince ayar yapmakla ilgili olmalıdır. Bundan daha temel bir şey hakkındaysa, İngiltere muhtemelen kimi seçerse mahkumdur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe