Haberler

Werner, Chelsea'de başrol oynayarak hayal kırıklığını geride bırakabilir

T imo Werner attı 36 RB Leipzig’de ilk bir buçuk yılında gol attı ancak standardını değerlendirmesi için davet edildiğinde alçakgönüllülük galip geldi. Şubat ayında “Birinci sınıf olmak için gerçekten büyük takımlarda oynamalısınız” dedi 2018. “Ve sonra Şampiyonlar Ligi’nin finali veya yarı finali gibi büyük maçlarda da oynayın.”

Cumartesi akşamı Porto’ya randevu anı gelir veya en azından fikir bu. Geçen hafta Werner, Chelsea’deki ilk kampanyasını “yaşadığım ve sahip olacağım en talihsiz sezon” olarak nitelendirdi, ancak talihsizlik ile yıldızlar arasındaki yer arasındaki çizgi kaybolacak kadar ince. Tek alabileceği bir 13 geçen Haziran’da gelişinden bu yana yapılan grev: kariyerinin en büyük maçına Chelsea’nin lehine karar vermeli mi?

Chelsea, Werner’ın £ 47 5 dk. Leipzig’de serbest bırakma maddesi? Belki de bundan sonra ne olacağını bekleyerek. Werner, kalenin önündeki mücadeleleri hakkında silahsızlandırıcı bir dürüstlükle konuştu, en zahmetli iki turda 31 oyunlar, ama bunu yapma istekliliği tecrübe dolu. Kariyeri boyunca ışık ve gölgenin birbirini takip ettiği anlar bulmak hiç de zor değil. Ortak tema, Werner’ın her zaman toparladığı stildir.

Nisan ayına kadar , Werner’ın Bundesliga sahnesine rekor kıran gelişinden sonraki sezon, beş aylık gol-utangaç bir gol Stuttgarter Zeitung’u “bir gelişiminde çıkmaz ”; bunu yaz önerileri takip etti, 19, ailesiyle birlikte ailesinin evinde yaşamak onu engelliyordu. Bir yıl sonra, başka türlü kasvetli ve küme düşme ihtimali olan Stuttgart için daha iyi bir sezon ortasında koştuktan sonra, her şeyi sarsmıştı ve Leipzig yolunda yükseliyordu.

kararsızlık kaldı. Werner kısa sürede Saksonya’da bir gol makinesi haline geldi, ancak yalnızca iki kez üçten fazla maçta gol attı ve dört veya beş maçın kuraklıkları nadir değildi. Puan verdi 21 Leipzig için parantez ve üç hat-trick, onlar için hedefleri; diğeri 44 geldi 120 görünüşler.

İzleyenler için rahatlık, kaçınılmaz olarak geri döndüğünde Werner’ın formunun çok olacağını bilmekten yatıyordu. oyun stili gibi: patlayıcı ve çoğu zaman kısa, karşı konulamaz patlamalarda en etkili haliyle.

Genel nokta, Werner’ın, bazen zor olsa bile, genellikle iyi olma eğiliminde olduğudur. nasıl veya ne zaman olduğunu tahmin edin. ve buna karşı neredeyse yaptığı gerçeği 350 kıdemli kariyer görünümleri.

timo werner reacts during chelsea's win over leicester
Werner, Chelsea’de sinir bozucu bir ilk sezon geçirdi. Fotoğraf : Catherine Ivill / EPA

Werner’ın tek gerçek anticlimax’ı verildi bu yıldan önce Rusya’ydı 2018 Almanya, bir yıl önce Konfederasyon Kupası altın botunu kazandıktan sonra başarısız oldu, başarılarındaki bariz boşluk majolardan birine yankılanan bir katkıdır. r küresel aşamalar. Üç yıl önce Die Welt’e verdiği röportajda Dünya Kupası skor listelerinde üst sıralarda yer alıp alamayacağı sorulduğunda, “Hala biraz radarın altında uçuyorum ve gerçekten sadece kazanabilirim” dedi. Muhtemelen arzulu bir düşünceydi ama Manchester City ile karşılaştığında incelemeden kaçma şansı yok.

Chelsea’deki erken dönem çalışmalarının çoğu aslında teftişe karşı çıktı. Hafızada ışıl ışıl ışıl ışıl parıltılar: Spurs’teki hedefinden çıktığı temiz atış; Jan Bednarek’i Southampton karşısında geçen ve heyecan verici bir ilk Premier Lig golü getiren elektrik dönüşü.

Ekim’de Burnley’de bir zamanlar tanıdık bir şekilde vücudunu açan bir bitiş, başka bir şeydi; West Ham’daki ilk grev, kendi güçlü bekletme oyunundan kaynaklanıyordu ve muhtemelen Chelsea’nin en iyi sezonun en önemlisiydi, daha sonra bir bakıcıyı kabartsa bile. Real Madrid’e karşı bir ribauntta başını salladığında, gol basit görünüyordu ama final için adil olmalarını sağladı.

Dönüşüm oranı en yüksek uçuşta üçüncü en düşük iken, daha eğitici istatistik şu ki, tüm yarışmalarda goller ve asistler için çift rakamlara ulaşırken, takım arkadaşlarından – 19. Hepsi kafa karıştırıcı bir şekilde her açıdan farklı görünen bir resim ortaya çıkarıyor.

“Fiziksel olarak aşağıdayken, bacaklarımı tekrar yoluna sokmak için babamla dağlarda koşardım , “Werner, Stuttgart kariyerinin başlarında söyledi. Kısmen kavurucu temposunu açıklıyor ama belki de saklanma konusundaki isteksizliğinin ardındaki bir faktör.

Chelsea’deki erken yaşamı zaman zaman zorlu bir mücadele gibi görünüyorsa, şimdi parlak bir zirve var. görüş mesafesinde.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe